Tavuk

Müsiad Libya Ziyareti

 SALİH UÇAK LİBYA’DA KONUŞTU, “UÇAK ASANSÖRÜN HİZMET AĞINI YURT DIŞINA TAŞIMAYA HAZIRIZ”

Asansör sektöründe çeyrek asırlık tecrübesiyle hizmet veren Uçak Asansör, MÜSİAD Libya Şubesi’nin açılışına katıldı. Uçak Asansör Yönetim Kurulu Başkanımız Salih Uçak yaptığı açıklamasında, MÜSİAD’ın her alanda Libya ile iş birliğine hazır olduğunu ifade ederek, “4 bini aşkın noktada hizmet veren Uçak Asansör’ün hizmet ağını yurt dışına taşımaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Libya Şubesi, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve üst düzey protokolün katılımıyla açıldı. Program kapsamında MÜSİAD Libya İş Forumu, B2B görüşmeler ve iktisadi çalışmalara yönelik görüşmeler gerçekleştirildi.

MÜSİAD Libya Şubesi, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, Libya Ekonomi Bakanı Muhammad Al-Hawij başkanlığındaki Libya heyeti, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Libya iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. MÜSİAD Libya Açılış Programında değerlendirmelerde bulunan Başkan Asmalı, Türkiye'nin Libya'da barış ve istikrardan yana olduğunu vurguladı.

"MÜSİAD, HER ALANDA LİBYALI STK'LAR İLE İŞ BİRLİĞİNE HAZIR"

Genel Başkan Asmalı, MÜSİAD'ın insani ve ticari diplomaside etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatarak, "MÜSİAD sadece iş insanları ile değil, Libya’nın istikrar ve refahı için Libyalı sivil topum kuruluşları ile her alanda iş birliğine hazırdır" dedi.

"LİBYA, BİZİM İÇİN AFRİKA'YA AÇILAN KAPIDIR"

Libya'nın MÜSİAD ve Türkiye için Afrika'ya açılan bir kapı olarak görüldüğünü belirten MÜSİAD Libya Başkanı Murtaza Karanfil, "Ticari bakımdan da Libya Türkiye ilişkisi örnek mertebesinde kuvvetlidir" değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD Libya Açılış Töreni sonrası, Libya Ekonomi Bakanı Muhammad Al-Hawij, Libya Sanayi ve Maden Bakanı Ahmet Ebu İsa ve beraberindeki Libya heyeti ile bir araya gelen MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve MÜSİAD heyeti, ikili ticari ilişkilerin güçlendirilmesi ve bu alanda atılacak adımları değerlendirdi.

SALİH UÇAK, “TECRÜBEMİZİ YURT DIŞINA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Libya ziyaretini değerlendiren Salih Uçak, “İş dünyası temsilcileri ve üst düzey katılımla gerçekleştirilen program kapsamında önemli temaslarda bulunduk. Libya Türkiye ilişkileri güçlenerek devam ediyor. Libya’nın gelişimine katkı sağlayacak ve Türk firmaların ticaret hacmini artıracak birçok alan mevcut. Uçak Asansör olarak asansör sektöründeki tecrübemizi yurt dışına taşımak istiyoruz. Bursa’da 4 bini aşkın noktada hizmet veren Uçak Asansör sektöre öncülük ediyor. Nitelikli personel kadromuz, idari yapımız ve tecrübemizle üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı

MÜSİAD LİBYA İŞ FORUMU GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜSİAD Libya Açılış Programı kapsamında ayrıca B2B görüşmelerin de gerçekleştirildiği MÜSİAD Libya İş Forumu düzenlendi. Program kapsamında Türk ve Libyalı iş insanları bir araya gelerek ticaret alanında istişarelerde bulundu.

Programa MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Davut Altunbaş ve Soner Meşe, MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı Hıfsı Soydemir, MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdülkadir Sıcakyüz, MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkan Yardımcısı Halit Kerim, MÜSİAD Makine Sektör Kurulu Başkanı İsmail Somalı, MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve MÜSİAD'lı iş insanları katıldı.