Tavuk

Molla Yegan Çocuk Üniversitesi Eğitime Başladı

  YILDIRIM BELEDİYESİ MOLLA YEGÂN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BİLİM VE SANAT ATÖLYELERİYLE ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR. 

 YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “BU MEKÂN NASIL 600 YIL ÖNCE BİR FETİH NESLİNİN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLADIYSA BUGÜN DE ‘TÜRKİYE YÜZYILI’NIN MİMARLARININ YETİŞMESİNE ÖNCÜLÜK EDECEK.”

 BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “MOLLA YEGÂN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDEN 1 YILDA 5 BİN 234 KURSİYERİ MEZUN EDERKEN OKUL TURLARI İLE 52 OKULDAN 10 BİN 131 ÖĞRENCİYİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNDE AĞIRLADIK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi Molla Yegân Çocuk Üniversitesi, yaz okulu 1’inci dönem eğitimleriyle 800 öğrenciyi bilim ve sanat atölyeleriyle buluşturuyor.

Fatih Sultan Mehmet’in hocalarından Molla Yegân’ın ders verdiği tarihi medreseyi, Molla Yegân Çocuk Üniversitesi olarak ihya eden Yıldırım Belediyesi, yaz dönemi eğitimlerine başladı. 34 farklı branşta 5-13 yaş grubundaki 800 çocuk eğitim aldığı çocuk üniversitesinde ayrıca gerçekleştirilen okul turları ile çocuklar, astronomi ve uzay bilimleri alanında temel pratik eğitimler alma imkânı bulurken küçük şefler mutfakta atölyesinde Yıldırımlı çocuklar ebeveynleri ile birlikte nefis tarifleri deneyimleme fırsatı bulacak.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Molla Yegân Çocuk Üniversitesi’nden 1 yılda 5 bin 234 kursiyeri mezun ettiklerini, okul turları ile 52 okuldan 10 bin 131 öğrenciyi çocuk üniversitesinde ağırladığını söyledi. Molla Yegân Medresesi'ni özüne uygun bir ilim yuvası haline dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Bu mekân nasıl 600 yıl önce bir fetih neslinin yetişmesine katkı sağladıysa bugün de ‘Türkiye Yüzyılı’nın mimarlarının yetişmesine öncülük ediyor. Bu mekâna gelen çocuklarımıza kimyadan tutun da uzaya kadar farklı konularda eğitimler veriyoruz. Evlatlarımızın yatkınlık ve yeteneklerine göre çok yönlü bir eğitim ortamı tesis ediyoruz. Bu ekosistemde; bilim, sanat, teknoloji ve değerlerimiz açısından donanmış çocuklar yetişmesine katkı sağlıyoruz. Molla Yegân Çocuk Üniversitemiz, evlatlarımızın ufkunu açacak, onların hayal dünyasını zenginleştirecek ve yeni Fatihlerin, yeni Aziz Sancarların, yeni Selçuk Bayraktarların yetişmesine vesile olacak” diye konuştu. Resim önizlemesi