Tavuk

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Toplantısında Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Buluştu

 

Milliyetçi Hareket Partisinin “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programları” kapsamında Yıldırım İlçe Teşkilatı sivil toplum kuruluşlarına yemekli toplantı düzenledi. Yunus Emre Spor Kompleksi’nde düzenlenen program; meslek odaları, sendikalar, dernekler ve muhtarları bir araya getirdi.

Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Programına MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyesi Muhammet Tekin, MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak ve Muhtarlar, Ertuğrulgazi Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ferhat Daysalı, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyon Başkanı Ömer Ömeroğlu, Artvin Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Artvin Vakfı Başkanı Dr. Adnan Demirci, Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Ensar Seyhan, Bursa Kastamonu Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Tiftik, Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu Başkanı İrfan Koç, Samsunlular Dernekleri Federasyonu Başkanı Savaş Otruş, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl, çeşitli meslek odası, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

“KİRLİ ODAKLARIN MASKELERİNİ BİR BİR DÜŞÜRÜYORUZ”

Sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman toplantının amacına yönelik olarak, “Düzenlediğimiz bu toplantılarda Türk milletini kuşatma altına almaya çalışan kirli odakların maskelerini bir bir düşürüyor ve Cumhur İttifakı’nın hedeflerini anlatıyoruz. Tek gayemiz milletimize hizmet etmektir” dedi.

Konuşmasında Cumhur İttifakını bozma gayretlerine dikkat çeken Büyükataman şunları söyledi: “Cumhur İttifakı’nı siyaset masasında bozamayanlar, Türk askerini cephede durduramayanlar, Türk milletini köklerinden koparamayanlar bugün Türkiye’ye her alanda savaş açmıştır. Ekonomiden siyasete, toplumdan medyaya kadar yerli işbirlikçilerini devreye sokarak türlü manipülasyonlarla Türk milletinin iradesine saldırmaktadırlar.”

“DÜZMECE ANKETLERE İTİBAR ETMİYORUZ”

Kamuoyuna servis edilen anketlere de dikkat çeken Büyükataman “Bir yandan küresel boyuttaki ekonomik saldırılar ve bu saldırılardan medet uman zillet paydaşları, diğer yandan kiralık kalemler, satılık anket şirketleri ve şahsiyetten yoksun muhalefet anlayışı, hep birlikte

ülkemizi karanlık bir çukura çekmeye çalışmaktadır. Biz, bu alçak algı operasyonlarına, sipariş kamuoyu araştırmalarına ve düzmece anketlere itibar etmiyoruz. Biz milletimizin ne söylediğine bakıyor, Türk milletinin sarsılmaz iradesine güveniyoruz.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU VE CHP’Sİ GERÇEK ANLAMDA BİR MİLLİ GÜVENLİK SORUNU HALİNE GELMİŞTİR”

Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturmak isteyen terör örgütlerinin aradıkları desteği içerde Kemal Kılıçdaroğlu ve zillet ortaklarında bulduğunu belirten Büyükataman sözlerine şöyle devam etti:

“Temelsiz açıklamalarıyla Türkiye’nin terörle mücadelesine gölge düşürmeye çalışan Kılıçdaroğlu, hiç vakit kaybetmeden terör örgütlerinin ve emperyalist efendilerinin yanında yerini almıştır. Kılıçdaroğlu AB yetkililerine hitaben yaptığı konuşmasında; “Terörle mücadele yasası uluslararası hukuk normlarına göre yeniden şekillendirilmeli” diyerek Türkiye karşıtı olduğunu bir kez daha ilan etmiştir. Kılıçdaroğlu’na sormak gerekir: Türkiye’nin terörle mücadelesinde seni rahatsız eden nedir? Halihazırda Türkiye Cumhuriyet’nin Terörle Mücadele Yasası uluslararası hukuk ilkelerine uygundur. Gerçek niyet Türkiye’nin terör örgütleri karşısında elini kolunu bağlamaktır. Koltuk hırsı uğruna yolunu kaybeden Kılıçdaroğlu ve CHP’si gerçek anlamda bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir.”

“ZİLLET İTTİFAKI HDP’DEN YEDİĞİ FIRÇALAR KARŞISINDA SESİZLİĞE BÜRÜNMÜŞTÜR”

Zillet İttifakı’nın, Türkiye karşıtlarının sözcülüğünü yaparken susmak bilmezken HDP’den yediği fırçalar karşısında sesizliğe büründüğünü söyleyen Büyükataman, kapı arkası ittifaka vurgu yaptı:

“Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde cezaevinde tutuklu bulunan terörist Demirtaş, altılı masanın ortaklarına bir mektup yazarak fırçayı basmış ve zillet ortakları bu mektuba tek bir cevap verememişti. Şahsiyetsiz bir suçludan, aşağılık bir teröristten yedikleri fırçaya karşı, gizli ortakları HDP’yi ve talimat aldıkları büyükelçilikleri kızdırmamak için adeta suspus olmuşlardır. Üç maymunu oynayan sözde Kuvay-ı Milliyeci Kılıçdaroğlu ve her fırsatta devlete meydan okuyan Meral Akşener’in bu konudaki sessizliği bir kez daha HDP’siz adım atamayacaklarını ve kapı arkası ittifaklarını göstermiştir.

Türk milletinin iradesinden başka irade arayanlar, yabancı başkentlerde hazırolda duranlar, 2023 seçimlerinde milletin tokadını yiyecek ve bir utanç vesikası olarak unutulup gideceklerdir.”

“2023 HEDEFLERİ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyesi Muhammet Tekin de yaptıkları konuşmalarda Cumhur İttifakı’nın önemine değindiler.

Programın ev sahipliğini yapan MHP Yıldırım İlçe Başkanı Kadir Taşçı konuşmasında toplantıya iştirak eden katılımcılara teşekkür ederek, “Milliyetçi Hareket partisi olarak ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.