Tavuk

Mesut Şehitoğlu'ndan ADD'ye Destek Çağrısı Yaptı

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Mesut Şehitoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Gürhan Akdoğan’ı ziyaret etti. Genç neslin büyük bir Atatürk sevgisi ve onun ilkeleriyle hareket ettiğini ifade eden Şehitoğlu, “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın tek yolu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan yürümekle mümkündür” dedi.

 Türkiye’nin en önemli STK’leri arasında yer alan Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubesi’nin yeni Başkanı Gürhan Akdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Mesut Şehitoğlu, “ADD üyeliği, cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı her Türkiye vatandaşı gibi benim için de büyük bir şereftir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve hedefleri, tarihin her anında karşımıza geçiyor. Vefatının üzerinden 85 yıl değil bin yıl da geçse Atatürk ismi ve ilkeleri bu topraklarda baki kalacak.” diye konuştu.

ŞEHİTOĞLU, “ADD BURSA EMİN ELLERDE”

Kamuoyunun yoğun talebi üzerine göreve gelen Gürhan Akdoğan’ın ADD’ye büyük katkı sağlayacağını ifade eden Şehitoğlu, “Partimizin geçmiş dönem İl Başkanları’ndan Gürkan Akdoğan, Atatürk sevgisini ilke edinmiş, bu prensipler doğrultusunda kamuoyunun sevgisini ve saygısını kazanmış biri. Bu açıdan ADD’nin emin ellerde olması bizler için oldukça mutluluk verici. Atatürk sevgisini içinde taşıyan, dünya görüşünü kendine yol haritası olarak belirleyen herkesi ADD çatısı altında toplanarak, üye olmaya davet ediyorum” dedi.

ADD’YE DESTEK ÇAĞRISI

‘Z kuşağı’ diye tabir edilen genç neslin Atatürk sevgisi ve onun ilkeleriyle hareket ettiğini ifade eden Şehitoğlu, “Atatürk’ün en büyük ikinci mirası, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihi zaferi Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşmüş Naim Bey’in oğlu olarak, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın tek yolunun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan yürümekle mümkün olduğu inancındayım. Bu açıdan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yerelde ve genelde yapacağı faaliyetleri desteklemek hepimizin başlıca görevi.” dedi. 

AKDOĞAN, “ÜYE SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Akdoğan ise, “ADD’nin üye sayısı her geçen gün artıyor. Atatürk sevgisini ilke edinmiş, onun prensiplerinden taviz vermeyen herkesi kucaklayacağız. Bu bayrağı onurla taşıyacak herkesten destek bekliyoruz. Atatürk devrimcisi olan herkesin, inandığı şeylerin peşinden gitmesi gerekir. Mustafa Kemal'in kurduğu ilkeler ve yeniden Kemalist cumhuriyeti inşa etmek için her şeyi yapacağız.” dedi. 

Resim önizlemesi