Tavuk

KUZEY PLANLARINDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Kuzey Planları arsa malikleriyle Gemlik Balıkpazarı kahvehaneler bölgesinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya;  Belediye Başkan Yardımcıları Bayram Demir , Zeynep Akış Serintürk ve daire müdürlerinin yanı sıra çok sayıda kuzey imar planı arsa maliki katıldı.

“Planlar yılan hikâyesine dönmüştü”

Kuzey planlarının yıllardan beridir sorunlar yumağına dönüştüğünü belirten Başkan Sertaslan, “ Kuzey planları yıllardan beridir yılan hikayesine dönmüştü. Bu planlarla siz meşgul oldunuz, sizin babalarınız da meşgul oldu ve böyle giderse çocuklarınızda meşgul olacak dedik ve bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda sözüme büyük ölçüde itimat ettiniz. Eldeki kuş teldeki kuştan iyidir dediniz. Çok şükür biz de o toplantıdan çıkan sonucu Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bütün partilerin desteğiyle hallederek konuyu tekrar tapuları dağıtılan biçimde imara açılacak şekle getirdik” dedi.

“Yol açma çalışmalarına başlamamız lazım”

Kuzey imar çalışmalarında belirli bir noktaya gelindiğini belirten Başkan Sertaslan, özellikle inşaat çalışmalarının başlaması için yol açma çalışmalarına biran önce başlanması gerektiğine dikkat çekerken, “Tapuları dağıtılmış olan birinci etapta yol açmak için inşaat çalışmasına başlamamız gerekiyor. İhale sürecinin ardından yol açma çalışmalarına başlayacağız. Yollar belli olduktan sonra inşaat kodları verilebilir duruma gelecek ama her şeyden önemlisi ise, doğalgaz, su, elektrik ve Telekom altyapıları o bölgeden geçecek” diye konuştu.