Tavuk

Kontrollü Sosyal Hayat

Bursa Valisi Yakup Canbolat,  İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında “Kontrollü Sosyal Hayat” çerçevesinde gerçekleştirilen denetimlere katıldı.

Nilüfer İlçe Kaymakamı Avni Oral, Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Turgay Erdem, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Halim Ömer Kaşıkçı’nın da eşlik ettiği denetimlerde Vali Canbolat vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları için uyardı.

Denetimler sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Canbolat,  “Ekiplerin sahada her türlü tedbiri aldıklarını, Bursalıların kurallara riayet ettiğini söyledi.

Vali Canbolat basın mensuplarına yaptığı açıklamada “''Pandemi süreci artık sıkıntılı bir hâle gelmeye başladı. Vak'a sayıları artıyor, tabiî Bursa'da da artıyor. Bunu tespit etmeye yönelik çalışmalarımız var. Fakat gördüğümüz kadarıyla vak'a artıyor, aile içerisindeki bulaşma oranları artıyor. İkinci gördüğümüz husussa, küçük işletmelerde pozitif vak'a çıkınca filyasyon hikâyesi alınırken, yakın temaslıları beyan etmede eksiklik var. Kimse başkasıyla temas kurdum demiyor. Dolayısıyla o gözden kaçınca bulaşma sayısı artıyor. Bütün vatandaşımızdan ricamız, bu temel 3 kurala uyacağız. Her zaman söylediğimiz gibi maske, mesafe ve temizlik. Bursalı bütün hemşerilerimizden rica ediyoruz, biraz daha titiz ve hassas olalım. Bu hastalığı hep birlikte ve el birliğiyle gayret ederek yenebileceğiz. Başka çaresi de yok bu işin. Bugün Nilüfer ilçemizi gezdik, buradaki vatandaş ve esnafımızla sohbet ettik. Gördük ki bu caddedeki vatandaşımız daha sağ duyulu, basiretli, hepsinde maske var. Hijyen şartlarına da uyum göstermeye çalışıyorlar” dedi.