Tavuk

Kadınlardan Atık Dönüşümüne Destek

 

-ATIK YAĞ TOPLAYAN HANIMLARIN HATIR KAHVESİ YILDIRIM'DAN

-YILDIRIM BELEDİYESİ, 5 LİTRE ATIK YAĞ TOPLAYAN YILDIRIMLILARA, FİNCAN, KAHVE VE ÇİKOLATADAN OLUŞAN HATIR PAKETLERİ HEDİYE EDİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “BİZLERE HER KONUDA DESTEK OLAN, ELİNİN DEĞDİĞİ HER ŞEYİ GÜZELLEŞTİREN KADINLARIMIZIN ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASINA DESTEK OLARAK İNSANA, DOĞAYA VE ÇEVREYE KATKIDA BULUNMALARINI RİCA EDİYORUM.”

BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “YILDIRIMLI HEMŞEHRİLERİMİZİN DOĞADA DA BİZDE DE HATRI ÇOK BÜYÜK.”

Yıldırım Belediyesi, çevreye zarar veren atık yağların geri kazanımına katkı sağlamak amacıyla 5 Litre Bitkisel Atık Yağ biriktiren vatandaşların atık yağlarını evlerinden teslim alıp kahve seti hediye ediyor.

Yıldırım Belediyesi, ‘Kahve Bahane Geri Dönüşüm Şahane’ projesi ile atık yağların dönüşümünü teşvik edecek önemli bir kampanya hazırladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın da büyük önem verdiği ve bizzat yönettiği Çevre ve Atık Yönetimi kapsamında yepyeni bir çalışma başlatan Yıldırım Belediyesi, sadece 1 litresi 1 milyon litre içme suyunu kirleten atık yağlardan 5 litre ve üzerini biriktiren hemşehrilerinin biriktirdiği yağları adreslerinden teslim alıp karşılığında vatandaşlara fincan, kahve ve çikolatadan oluşan hatır paketleri hediye edecek. 15 Temmuz’a kadar devam edecek kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, Yıldırım Belediyesi İletişim Merkezi’nin 444 16 02 numaralı telefonundan atık alım talebi oluşturabilecek ve atıkların doğaya geri kazanmasına katkı sağlayabilecek.

3 YILDA 40 BİN KİLOGRAM ATIK YAĞ

İnsan hayatının vazgeçilmezi olan suyun doğru bir şekilde tüketilmesi ile geleceğe yönelik önemli bir adımın atılmış olacağını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ilçe genelinde yürüttükleri sıfır atık seferberliğine vatandaşların vermiş olduğu destekler sayesinde çok güzel işler başardıklarını ifade etti. Yapmış oldukları kampanyalar ile 3 yılda 40 bin kilo atık yağ topladıklarını aktaran Başkan Oktay Yılmaz, “Biz şehrimizi, dünyamızı gelecek kuşaklara bırakacak emanet olarak görüyoruz. Dolayısıyla atıkların da geri dönüşebilir olması bizler için önemli. ’Yıldırım Atık Dönüşüm Timi’ ile her mahallede her gün yetkili personellerimiz ve elektrikli araçlarımızla ambalaj atıklarını toplamaya başladık. Bizlere her konuda destek olan, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren vatandaşlarımızdan atık yağ toplama kampanyasına destek olarak insana, doğaya ve çevreye katkıda bulunmalarını rica ediyorum. Biz hemşehrilerimiz için atıkları doğaya geri kazandırırken onlarda kendilerine hediye etmiş olduğumuz kahvelerini yudumlasınlar. Yıldırımlı hemşehrilerimizin doğada da bizde de hatrı çok büyük” dedi.