Tavuk

İnegöl Belediyesi, E-Devlet Uygulamasında Türkiye Üçüncüsü

E-devlet uygulamasında Bağcılar ve Pendik Belediyelerinin ardından bu hizmeti veren belediyeler arasında Türkiye Üçüncülüğüne ulaştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Alper Taban, “Yeni Nesil Belediyecilik adına birçok önemli çalışmaya imza atıyoruz. Elektronik belge yönetim sistemi(EBYS) ile daha hızlı ve nitelikli çalışma ortamı sağlayarak, e-belediye uygulamasını yeni yüzüyle hayata geçirerek, iş zekası ve raporlama ile belediyeyi değil şehri yönet düşüncesiyle hizmetlerin yerinde hızlı, isabetli, etkili ve verimli bir şekilde yapılması için bir bir yeni uygulamaları hayata geçiriyoruz. E-devlet uygulamasında Bursa’da bu hizmeti veren belediyeler arasında ilk sıraya yükselirken, Bağcılar ve Pendik Belediyelerinin ardından bu hizmeti veren belediyeler arasında Türkiye Üçüncülüğüne ulaştık. İnşallah yapacağımız çalışmalar ile e-devlette Türkiye’de en fazla hizmet veren belediye unvanını almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“İŞTE, EVDE, HER YERDE BELEDİYEM BENİMLE”
Vatandaşa kulak veren, onları gerçekten can kulağıyla dinleyen ve sonuç odaklı çalışan bir kurum olmak için uğraş verdiklerini belirten Başkan Taban, “ “İşte, evde, her yerde belediyem benimle sloganıyla 8.00 -17.00 mesai mefhumunun dışına çıkarak, vatandaşlarımızın bulundukları her yerden belediye ile alakalı hizmetleri almasını arzuluyoruz. Şeffaflık ve katılımcı belediyecilik anlayışını ortaya koyarak bir bir hizmetlerimizi yerine getirmenin uğraşısını veriyoruz” açıklamasında bulundu.

MUTLU ŞEHİR İNEGÖL 
“Göreve geldiğimizden beri daha güçlü bir sistem, ayakları yere daha sağlam basan bir sistem ve işlerin tıkır tıkır işlediği bir sistemi hayata geçirmenin uğraşısını verdiklerini söyleyen Taban, “Mutlu şehir İnegöl olgusunu öne çıkarmak için daha iyisini ortaya koymak adına her alanda belediye hizmetlerini geliştirerek vatandaşımıza sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bunun içinde kurumsallaşarak bürokrasiyi azaltarak, vatandaşlarımızın işlerini daha da kolaylaştırarak, beraberinde elektronik dönüşüme, bilişime biraz daha ayak uydurarak hızlı hareket ediyoruz.” 

“E-DEVLETTE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜYÜZ”
Binlerce kurum ve kuruluşun yer aldığı e-devlet Kapısı'nın kullanılarak hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşıldığı e-devlet uygulamasında binlerce belediyenin önünde yer alarak Türkiye üçüncülüğüne ulaştıklarını ifade eden Taban, “Yeni nesil belediyecilik kapsamında e-devlet kapısı olan www.turkiye.gov.tr üzerinde belediyenin hizmet sayısını 28’e yükselterek, bu hizmeti veren belediyeler arasında Türkiye üçüncülüğüne ulaştık. Tabi ki durmak yok çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Amacımız yapacağımız çalışmalar ile e-devlette Türkiye’de en fazla hizmet veren belediye unvanını almak.”