Tavuk

İl Milli Eğitimden Mesleki Eğitime İş Birliği Protokolü

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile KARSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki alanlarda mesleki eğitim ve istihdam süreçlerinin hayata geçirilmesi amacıyla Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile KARSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı.

KARSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de düzenlenen protokol imza töreni Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve KARSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş CEO’su Okan Baş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İL MEM ile işletme iş birliğinde, okul ve işletme arasında gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerine ilişkin usul ve esasları kapsayan protokol kapsamında ihtiyaç duyulan eğitim programları taraflarca belirlenecek ve gerekli planlamalar yapılacak. Bir yandan okullardaki atölye/laboratuvarların eğitim ve öğretimi destekleyici yeni teknolojilere dayalı şekilde desteklenmesi sağlanırken diğer yandan eğitimlere ilişkin temrinlik malzeme desteği yapılacak. Protokol ayrıca iş birliği yapılacak okullar ile eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi; Eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin istihdamlarının desteklenmesi; Okullarda görev yapan öğretmenler için çeşitli kurslar ve/veya seminerler düzenlenmesi; Öğrenimini Mesleki Eğitim Merkezi Programı bünyesinde devam ettirecek öğrencilerin desteklenmesi;  işletmede çalışan personelin Millî Eğitim Bakanlığı Önceki Öğrenmelerin Tanınması ve Denklik Yönergesi kapsamında başvurularının alınarak kalfalık/ustalık belgesi sahibi olmalarının sağlanması gibi konuları da kapsıyor.