Tavuk

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu'nun Açıklaması

HÜRRİYETÇİ EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI KURUOĞLU; “BAKAN TEKİN'İN İNADI, MEB'İN İNTİHARI, ÖĞRETMENİN İTİBARI”
HÜRRİYETÇİ EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI LEVENT KURUOĞLU’NUN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu; Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Öğretmenlik Meslek Kanunu mesleğimiz için ikinci bir şanstı, dedi.
KURUOĞLU, BU TAKSİMİ KURT YAPMAZ, KUZULARA ŞAH OLSA
Cezaların olduğu ama ödülün bulunmadığı, Kariyer Basamakları süreleri için verilen sözlerin tutulmadığı, Şube müdürleri ve diğer yöneticilerin kariyer hakkından mahrum bırakıldığı, öğretmen gelişiminin teşvik edilmediği ve Milli Eğitim Akademisi'ne indirgenmiş bir kanun taslağının TBMM’ye sevk edildiğini belirten Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;
Milli Eğitim Akademisi kuracaklar; üniversite sınavını kazanacak, eğitim fakültesini bitirecek, KPSS sınavına girip başarılı olacak ama yetmeyecek bir de akademide hazırlık eğitimi alacaklar. En az bir yıl sürecek eğitim süresince büyük kısmı ikamet ettikleri şehir dışında hazırlık eğitimine alınacaklar ve bunun karşılığında aylık 14.190 TL maaşa mahkum edilecekler.
Üniversitede verdiği eğitime güvenmedikleri akademisyenleri, akademide hoca yaparak başarı sağlayacaklar.
KURUOĞLU; EK DERS ÜCRETİ İLE BİR TOST ALINAMIYOR
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu; Bir tost alınamayan ek ders ücretine zam yapmaktan imtina edildiğini belirterek, “sözleşmeli öğretmenliği kaldırmayacaklar, aile birliğini sağlamayacaklar, zorunlu hizmet bölgelerinde çalışan meslektaşlarımıza mali haklar sağlamayacaklar, Yüksek Lisans, Doktora eğitimini teşvik etmeyecekler,
İl içi, il dışı tayinleri adil bir yöntemle düzenlemeyecekler, idarenin yanlış planlaması yüzünden öğretmeni norm fazlasısın diyerek, resen ilçe grupları arasında atayacaklar.
Emekli olacak öğretmene hiç atıfta bile bulunmayacaklar, ama öğretmenlikten nasıl geri hizmete çekeceklerini düzenleyecekler.”
BAKAN TEKİN’İN İNADI MEB’İ İNTİHARA SÜRÜKLÜYOR
Hürriyetçi Eğitim Sen olarak, gerek basında, gerek sosyal medyada, gerekse de meydanlarda son olarak ise Bakan Tekin’e, Bakan Yardımcılarına ve Genel Müdürlere bu yanlışlığı anlattık ama ne yazık ki Yusuf Tekin'in inadını yenemedik.
Ülkemizin geleceğini yetiştirecek öğretmenleri ruhen bitirmeye yönelik bir kanununla MEB intihar etmektedir.
Öğretmenin itibarı için çıkılan yolda, öğretmenlik mesleğini bitirmeye yönelik bir düzenlemeyle gelecekler bir de bunu yüzümüze bakıp utanmadan övecekler.
Bu sürecin bir diğer müsebbipleri sarı sendikalar ve MEB'in tetikçisi sendikalardır.
Bu sarı sendikaların başkanlarına da öğretmenlerimizi düşürdükleri bu çaresizlik için MEB üstün başarı belgesi vermelidir.    
Hürriyetçi Eğitim Sen olarak son sözümüz,
Bu yasayı eğer öğretmen düşmanları hazırlasaydı ancak bu kadar yapabilirlerdi.
Biz Hürriyetçi Eğitim Sen olarak, her zaman olduğu gibi öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımızın haklarını her platformda savunmaya devam edeceğiz.