Tavuk

“Hizmet Edeceğiniz Kitleyi Anlamazsanız, Başarılı Olamazsınız”

Şehrin yönetimine halkı da dahil ederek katılımcı bir yönetim şekli oluşturma adına adımlar atan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda vatandaşın fikirlerine doğrudan ulaşabilmek adına Mahalle Buluşması Programları tertip ediyor. Temmuz ayında başlayan buluşmalar bu hafta Turgutalp Mahallesinde devam etti.

HER HAFTA FARKLI BİR MAHALLEDE VATANDAŞLARLA BULUŞACAK
Her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilmesi planlanan buluşmada, Belediye Başkanı Alper Taban beraberindeki Başkan Yardımcılarının ve kurum temsilcilerinin de katılımıyla Turgutalp Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Turgutalp Camisi karşısında bulunan koruluk alanda 17.00’da gerçekleştirilen buluşmada, vatandaşların talep, istek ve şikayetleri dinlendi.

Mahalle Buluşmasının açılışında kısa bir konuşma yapan Turgutalp Mahallesi Muhtarı Beşir Alıç, Başkan Taban’a mahallelerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek “Başkanımıza bugün mahallemizi seçerek bizlerle bir araya geldiği için teşekkür ediyorum. Bizlere bu güzel parkı da kazandırdılar. Bunun için de kendilerine teşekkür ediyorum. İstediğiniz her konuda sorularınızı Başkanımıza iletebilirsiniz” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise Mahalle buluşmalarını önemsediklerini ifade etti. Taban, “Bugün Mahalle Buluşmalarımızın 7’ncisini gerçekleştiriyoruz. Toplamda 116 mahallemiz var ama öncelikli olarak 21 merkez mahallemiz ve 4 beldemizden dönüşen mahallemiz var. Bunların da her birini ziyaret ederek belirli vesilelerle bu buluşmaları faydalı birer toplantıya döndürmek istiyoruz” diye konuştu.

İNEGÖL’E HİZMET ETMEYLE İLGİLİ HEYECANIMIZ VAR
İnegöl’e hizmet etmeyle ilgili heyecanları olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren Taban, şöyle devam etti: “Yeni dönemin 6’ncı ayındayız. Ancak geçmişinde de 16 ay kadar bir süreçte görev aldık. Bu şehirde doğduk, büyük ve belediye başkanlığı yapmak nasip oldu. Bununla alakalı olarak da hizmet etme heyecanımız var. Vatandaşımıza; insanı merkeze koyarak onların ihtiyaçlarını da dinleyerek önceliğini öğrenip güzel bir şekilde hizmet etmek istiyoruz. Bu konuda kendimi heyecanlı görüyorum. İyi bir çalışma ekibim var. Beraberinde mensubu olduğum partinin çok kıymetli yöneticileri var, muhtarımız var. Vatandaşımızın da bize hedef göstermesiyle küçük dokunuşlarla güzel işler çıktığını gördük. Bu parkta bunlara en güzel örneklerden biri. Aslında bu ağaçları buraya dikmeyi düşünmek, o gün tohumları atmak neticesinde bugün burayı gölgesinde oturulacak hale getirdi. Bizler de küçük müdahaleler yaparak sizlerin hizmetine sunmuş olduk. Ara ara ben de uğruyorum; ailelerimiz burada oturuyor, çocuklar oynuyor, konu komşu burada bir araya geliyor komşuluk ilişkilerimiz gelişiyor. Biz de bunları görünce mutlu oluyoruz.”