Tavuk

“Her Şey İnegöl İçin Çok Güzel Olacak”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte ilk olarak İnegöl’deki hemşehri dernek temsilcileri, STK ve muhtarlar ile bir araya gelerek İnegöl için yeni dönemde yapılacak hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulundular. Programdan sonra ise sırasıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Hizmet Binasını, Ticaret ve Sanayi Odasını, Kamyoncular Garajını, Ziraat Odasını, İshakpaşa Camiinde Dua sonrası Çarşı Esnafını ziyaret ederek İnegöl için yapılacak hizmetler ve yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Gün boyu İnegöl’ün konuşulduğu programların ilk durağı hemşehri dernek temsilcileri, STK ve muhtarların yoğun katılım gösterdiği Royal Otelde gerçekleştirildi. Kahvaltılı programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, parti yöneticileri katılım gösterdi.

ALİNUR BAŞKAN’A TEŞEKKÜR
İnegöl’ yapılacak hizmetlerin masaya yatırıldığı programda söz alan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Alinur Başkanımıza verdiği hizmetlerden ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada 13 yıl gerçekten canla başla çalıştı, 31 Marttan sonra da inşallah Bursa için canla başla çalışmaya devam edecek. Bizler de başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere yerelde de sayın büyükşehir belediye başkanımızın açtığı yolda arkasından heyecan ve azimle yürüyoruz” şeklinde konuştu.

“İNEGÖL İÇİN HER DAİM ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE HAZIRIZ”
Liyakat ve ehliyet noktalarına dikkat ederek yeni bir kadroyla 1 Nisan’dan itibaren bu şehir için çalışmaya, üretmeye, kalkınmaya ve bambaşka bir 5 yıl hediye etmek için hazır olduklarını ifade eden Taban, “Dersimizi iyi çalıştık. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren vatandaşımızın bize ilettiği ne varsa onları yerine getireceğiz. Hiç şüpheniz olmasın. Biz doğru olduğuna inandığımı, doğru bildiğimiz ve yapacağımız şeyleri taahhüt ediyoruz. Bugüne kadar yapmış olduklarımız yapacaklarımızın teminatı ve garantisi olacak. Vatandaşlarımız bizlere inanıyor ve güveniyor. Bunun farkındayız. Muhtarlarımız bizim gibi seçilerek görev yapan büyüklerimiz. Onlar için bu dönem biraz daha dijitalleşmeye ve teknolojiye yatırım yaptık. İnşallah muhtarlık bilgi sistemini yerelde de devreye almak istiyoruz. Her şey İnegöl için çok güzel olacak” açıklamasında bulundu.

“CUMHUR İTTİFAKI, ZALİMLERE KARŞI BOZKURT, MAZLUMLARA KARŞI RABİA OLMAKTIR”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta programda yaptığı konuşmada, “Demokrasinin uç beylerisiniz. Hizmetler getirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Seçime gidiyoruz. Bu süreci iyi yönetmek gerekiyor. İttifaklarla bir seçime gidiyoruz. Bu seçimden sonra 4.5 yıl seçim yok. Otobana çıkıp hızla ilerlememiz gerekiyor. İki farklı ittifak var. Cumhur ittifakı bu gün oluşmuş bir ittifak değil. Geçmişi var. 24 Haziran seçimlerinde de baş göstermiş bir ittifaktı. Cumhur ittifakı, zalimlere karşı bozkurt, mazlumlara karşı Rabia olmaktır” dedi.

“GELECEĞE DAİR PROJELERİMİZ VAR”
Konuşmasında projelere de değinen Başkan Aktaş, “Geleceğe dair projelerimiz var. Projelerimizi Cumhurbaşkanımıza anlattım. Toplantı 1 saat sürdü. Kamulaştırmalar yapacağız. İlk göreve geldiğimizde akıllı kavşak çalışmalarını yaptık. 20 günde incelemeler de bulunup, hızlı projeleri hayata geçirdik. Ulu cami, heykel, tarihi hanlar bölgelerinin etraflarını açıyoruz. Üniversiteyi Görükle’ye kadar uzatıyoruz. İki turizm tesisimiz var. Cumhurbaşkanımızdan dağ yolu çalışmasını istedim. Bursa’ya geldiğinde müjdeleri verdi. Bu yolda hiç komplekslerim olmadı. Artık Bursa’nın 17 ilçesi benim için değerli. Ama ben burada doğdum, hatıralarım var.31 Mart akşamı o mutluluğu yaşamak istiyoruz. Önce Ulu Cami, sonrasında iş başlayacak. Biz haddimizi biliyoruz, bizim bu şehre dair aşkımız var. Aşkımızı yaptığımız hizmetlerle taçlandırmanın telaşındayız.”

GÜN BOYU ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kahvaltılı programdan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban sırasıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Hizmet Binasını, Ticaret Sanayi Odasını, Kamyoncular Garajını, Ziraat Odasını, İshakpaşa Camiinde Dua sonrası Çarşı Esnafını ziyaret ederek İnegöl için yapılacak hizmetler ve yeni projeler için fikir alışverişinde bulundular.