Tavuk

Halkla İç İçe Yönetim

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her hafta Cuma sabahı gerçekleştirdiği “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği yaz aylarında verilen aranın ardından geçtiğimiz hafta Çimen Camisi ile start almıştı. Her Cuma sabahı farklı bir camide sabah namazının kılınması ve ardından simit, zeytin, peynir ile kahvaltı yapılarak şehrin idarecilerinin burada halkla bir araya gelmesini sağlayan Bereket Sofrası, bu hafta Kasım Efendi Camisinde kuruldu. Vatandaşların sorunlarını ilk ağızdan idarecilere iletme imkanı sağlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliğine, cami cemaatinin ilgisi yoğun oldu.

MAHALLELİ TALEP VE ÖNERİLERİNİ BAŞKANA İLETTİ
Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, AK Partili yöneticiler ve meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrası buluşmasında, sabah namazının kılınmasının ardından caminin çay ocağında hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada vatandaşla birlikte simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapılırken, bölgenin sorunları da masaya yatırıldı. Vatandaşlar mahalleleri hakkındaki talepleri ilk ağızdan Başkan Alper Taban’a iletme fırsatı buldu.

AMAÇ VATANDAŞI DİNLEMEK
Kahvaltının ardından yapılan dualar sonrası Belediye Başkanı Alper Taban, cemaate hitaben bir konuşma yaptı. İnegöl Belediyesi olarak uzun zamandır Bereket Sofraları adı altında vatandaşlarla buluşmalar düzenlediklerini ifade eden Taban, “Her Cuma sabahı biz farklı farklı mahallelerimizde, camilerimizde buluşarak bir araya geliyoruz. Bereket Sofrası adı altında cami cemaatlerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Tabi özellikle vatandaşımızın bize iletmek isteyecekleri olabilir diyoruz ve kahvaltımızı yaparken de bir yandan sizleri dinlemek istiyoruz. Sorularınızı cevaplandırmaya çalışıyoruz. Burada çayımızla, simit, zeytin ve peynirimizle mütevazi bir kahvaltı yaparak sizlerle bir araya geliyoruz” dedi.