Tavuk

Girişimcilik Kursu İçin Ön Kayıt Başvuruları Başlıyor

İş kurmak isteyenlere önemli imkanlar sunan 11.Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik kursu için girişimci adayları 1 ila 6 Mart tarihleri aralığında e-devlet şifreleri ile birlikte 5. Mevsim Kültür Merkezindeki İnesmek Kurs Merkezine şahsen gelerek ön kayıt yaptırabilecek. 8 Mart Cuma günü yapılacak olan mülakatta belirlenen 30 kişi ise derslere katılmaya hak kazanacak.

“GİRİŞİMCİLİK KURSU İLE YENİ İŞ İMKANLARI SAĞLIYORUZ”
Uygulamalı Girişimcilik Kursu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak İnegöl’ümüzü daha yaşanabilir, modern bir şehir yapmak üzere sürdürdüğümüz asli belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra vatandaşımızın sosyal hayatını renklendirecek ve çeşitlendirecek pek çok proje ile de halkımıza hizmeti sürdürüyoruz. Tabi bu hizmetlerimiz sadece bunlarla sınırlı değil. Güçlü bir ekonomiye sahip olan şehrimizin atılgan, müteşebbis ruhlu, girişimci özellikleri ön planda olan, halkına da yeni iş alanlarında ufuk açacak olan KOSGEB işbirliği ile düzenlediğimiz uygulamalı girişimcilik kursu sayesinde yeni iş kurmaları noktasında rehberlik ediyoruz. Belediye olarak bugüne kadar birçok vatandaşımız için kurs açtık. Bunlardan birisi de KOSGEB aracılığı ile açtığımız girişimcilik kursudur. 2012 yılından beri her yıl düzenli olarak tekrarladığımız kursumuzdan bugüne kadar yüzlerce müteşebbis İnegöllü eğitim almış ve bunlardan bir kısmı projesini hazırlayıp hibe desteği almaya hak kazanmıştır” açıklamasında bulundu.

6 MART ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR ÖN KAYIT BAŞVURULARI ALINACAK
11.Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik kursunun ön kayıt başvurularını 6 Mart Çarşamba gününe kadar alacaklarını belirten Taban, “Girişimci adayları 1 ila 6 Mart tarihleri aralığında e-devlet şifreleri ile birlikte 5. Mevsim Kültür Merkezindeki İnesmek Kurs Merkezine şahsen gelerek ön kayıt yaptırabilecek. Başvuru formunda girişimci adaylarından kuracakları işletmenin faaliyet konusu iş kurma süreci ile alakalı bilgiler istenecektir. Kayıtlar tamamlandıktan sonra mülakatla belirlenen 30 kişi eğitim için uygun görülecektir. Bundan dolayı kursa başvuracak kişi, öncesinde projesini hazırlamak zorundadır. Eğitimi KOSGEB eğitmeni Tülin Karaatlı Tüzün verecek olup, eğitimin giderleri Belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Kursumuza başvurular ücretsizdir.12– 15 Mart tarihleri arasında yapılacak eğitimin toplam süresi 32 saattir. Kursu tamamlayan kişilere; “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” verilecektir. Ayrıca Kursu tamamlayıp kendi işini kuran kişiler, KOSGEB kurslarından tekrar faydalanabildiği halde, kursu tamamladığı halde işini kurmayan kişiler ise bir daha bu kurslardan faydalanamayacaktır.”