Tavuk

Gemlik CHP İlçe Başkanı Şükrü Aksu 14 Mayıs Bayram Olacak Dedi

CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu, Ramazan Bayramı'nı kutladığı mesajında "Hayat pahalılığı Ramazan ayında sofraları vurdu. Tüm ülkemiz, bu zorlu günleri geride bırakmak istiyor. Seçimler, bu günler kadar büyük bir bayram olacak" dedi.

Aksu'nun açıklaması şu şekilde:

Değerli Gemlikliler, Ramazan ayımızı geride bırakırken, ülkemiz maalesef ciddi sorunlar ile mücadele etmeye devam ediyor. Büyük deprem felaketinin neden olduğu acımız hâlâ taze. On binlerce insanımızı önce deprem sonra ise liyakatsiz yöneticiler ve tarih kitaplarına geçecek kadar başarısız yönetilen arama kurtarma süreci nedeniyle kaybettik. Yaralarımız sarılmış değil. Öte yandan ülkemizin gündeminden düşmeyen hayat pahalılığı, Ramazan ayında sofralarımızı vurdu. Dayanışmanın en güçlü olması gereken Ramazan’da kıymanın kilosu 300 lirayı, peynirin kilosu 150 lirayı geçti. Bir ramazan pidesi 10 lira oldu!

Her ne olursa olsun, içimizdeki umudu hiçbir zaman kaybetmedik ve kaybetmeyeceğiz. Yaşadığımız tüm zorlu günleri geride bırakmak, ülkece huzura kavuşmak, adaleti, birlik ve beraberliği yeniden kurmak Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, doğulusu, batılısı, kim ve nereli olursa olsun 85 milyon yurttaşımızın, en büyük isteği. İşte bu bayramımızın, milletçe huzura kavuşacağımız günlerin ilk adımı olmasını arzu ediyoruz. Bunun için ise önümüzde çok büyük öneme sahip olan 14 Mayıs seçimleri var.  Tüm yurttaşlarımız için seçimler, en az bu günler kadar büyük bir bayram olacak!

Değerli hemşehrilerimiz, Ramazan Bayramımızın ülkemize ve tüm dünyaya barış, mutluluk ve bereket, hepsinden önemlisi ise adalet ve huzur getirmesini dilerim. Bayramımız kutlu olsun.

Şükrü AKSU

CHP Gemlik İlçe Başkanı

Resim önizlemesi