Tavuk

GELECEĞE NEFES OL KAMPANYASI İZNİK’TE HAYAT BULDU

Geleceğe Nefes Ol Kampanyası kapsamında İznik’te 7 Farklı bölgede 11 Kasım 2019 Tarihinde Saat 11:11’de 13 bin adet (Akasya, Fıstıkçamı, Defne, Kurtbağrı ve Sedir) fidanı yaklaşık 1200 kişinin katılımı ile toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” Kampanyası kapsamında İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’nın fidan dikmesi kampanya İznik’te start aldı.

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tuncay Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil, İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve İlçenin tüm Okulları, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

İznik Orman İşletme Müdürlüğünün Organizasyonu, İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesinin destekleri ile gerçekleştirilen programda konuşan İznik Orman İşletme Şefi Hakan Dönmez ” Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde Milli Ağaçlandırma günü ilan edilen bu özel günde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşların destekleriyle toplumun her kesiminden yoğun talep gören “Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına” katkıda bulunmak için hoş geldiniz. Türkiye’mizin 2023 ayrı noktasında ve İlçemizin 7 farklı bölgesinde 13 bin fidan ile kampanyaya destek verdik. Bura da Kampanyaya destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” 11 milyon fidan kampanyası kapmasında program İznik Göllüce Mahallesi Sahil bandında  yapıldı. Daha yeşil bir İznik için, 13 bin fidan ağacı geleceğe miras bırakmak için öğrenci ve vatandaşlar adeta birbirleri ile yarıştı. İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta “Geleceğe Nefes Ol” Kampanyasına katılanlara Kavurma, Pilav ve ayran ikram etti.