Tavuk

Faizsiz Evlilik Kredisine Sigorta Desteği Sunulacak

Evlilik planı yapanlar, Aile ve Gençlik Fonu’nun yeni yılla birlikte devreye girmesini bekliyor. T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvuru sürecine dair hazırlıkların tamamlandığı açıklanan fon ile, evlenecek çiftlere 48 ay vadeli, 2 yılı geri ödemesiz, 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Vinennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş. bünyesindeki olayinkolayi.com isimli dijital platform, hayatlarını birleştirmek isteyenlere bu aşamada önemli bir tasarruf imkanı sunuyor. Söz konusu fon üzerinden ya da bankalardan evlilik kredisi kullanan çiftler, dilerlerse kredilerinin güvencesi Kredi Hayat Sigortalarını olayinkolayi.com üzerinden yüzde 40’a varan indirimli fiyatlarla satın alabiliyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre evlenen çiftlerin sayısı 2021 yılında 563 bin 140 iken, 2022 yılında 574 bin 358 oldu. Bin nüfus başına düşen evlenme sayısını ifade eden kaba evlenme hızı 2022 yılında binde 6,76 olarak gerçekleşti. Buna göre 2024 yılında da ortalama 550 bin çiftin hayatlarını birleştireceği düşünülüyor. Evlenecek çiftlerin önünde ev eşyalarından düğün organizasyonuna kadar oldukça kabarık bir harcama listesi bulunuyor. Elinde yeterli bütçesi bulunmayan çiftlerin bir kısmı ailelerinden destek alırken, bir kısmı da bankalardan evlilik kredisi kullanmayı tercih ediyor. Yapılan resmi açıklamalara göre devletin, faizsiz ve iki yıl geri ödemesiz 150 bin lira evlilik kredisi desteği için hazırlıkları son aşamaya gelirken, evlilik planı yapan çiftler, dört gözle uygulamanın yürürlüğe girmesini bekliyor. Söz konusu faizsiz kredi desteğinden yararlanacak olanlar veya bankalardan evlilik kredisi kullanacaklar, kredi borçlarını güvence altına alacak hayat sigortalarını dilerlerse olayinkolayi.com üzerinden yüzde 40’a varan indirimle yaptırabilecekler.

olayinkolayi.com’dan, evleneceklere altın tavsiyeler!

Evlilik hayalleri kuran kullanıcılarını, sağladığı avantajlı koşullarla sigorta ve kredi yolculuklarında yalnız bırakmayan olayinkolayi.com; https://olayinkolayi.com/blog/ adresinde de yeni evliler ve ev kuracaklar için ileriye dönük, rehber niteliğinde içerikler paylaşıyor. Blog’u ziyaret edenler, yatırım alternatifleri, gereksiz harcama yapmaktan kurtulma yolları ve pratik tasarruf yöntemleri, araç ve konut alırken dikkat edilmesi gerekenler, dekorasyon tavsiyeleri, sağlıklı ve mutlu yaşam önerileri gibi yararlı bilgilere tek adresten erişebiliyor.