Tavuk

En Büyük Danışmanımız Milletimiz

 

Belediye Başkanı Alper Taban, basın kuruluşlarının temsilcileri ve muhabirleriyle düzenlenen değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Bu sabah 09.30’da Emir Kafede yapılan kahvaltılı toplantıda, son 6 ayın değerlendirmesi yapıldı.

MİLLETİMİZE KULAK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Basın mensuplarının soruları ve İnegöl’e ilişkin fikirlerinin de değerlendirildiği toplantıya Başkan Taban ile birlikte Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu da katıldı. Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan Taban, “Bugün sizlerle bir araya gelelim ve bir masanın etrafında İnegöl’ümüzü konuşalım istedik. Hem neler yaptığımızı, gelişmeleri paylaşalım hem de sizlerden gelecek bildirimleri, sizlerin şehre dair söylemek istediklerinizi almak üzere buluşmak istedim. Tabi belki bir şeyleri konuşmak için henüz erken. 6’ncı ayımızdayız. Önümüzde 4 buçuk yıllık bir dönem var. İz bırakmak isteyen bir ekibim var. Onlar da benim kadar heyecanlı. Üretiyor, düşünüyor, sorguluyor, hataları görmeye çalışıyor ve sürekli olarak en başta kurum olarak kendi hedeflerimizi, kendi planlamalarımızı, kendi yaptığımız işleri gözden geçirerek ilerlemeye çalışıyoruz. Bu güne kadar bizim en büyük danışmanımız milletimiz oldu. Bugüne kadar vatandaşlarımızı can kulağıyla dinledik ve dinlemeye de devam ediyoruz” dedi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
Gönül belediyeciliği ilkesiyle yola çıktıklarını hatırlatan Taban, “Nihayetinde vatandaşa yaptığımız hizmetlerle sadece insanların gönlünü alamadığımızı da gördük. Beraberinde onların gönlünü alacak çalışmalara da yoğunlaştık. Neler yaptığımızdan bahsetmek gerekirse; mahalle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Mahallemizde belirlediğimiz bir lokasyonda sohbet havasında vatandaşlarımızı dinleyip tespitler yapıyoruz. Bunun vatandaşlarımız tarafından çok beğenildiğini ifade edebilirim. Vatandaşların ayağına kadar gidip onların sorunlarını dinlemek bizim için de çok faydalı oluyor. Masa başında yapılan tespitlerde zorluklar, engeller çıkabiliyor. Yine halk günlerimize devam ediyoruz. Her Cuma vatandaşlarımız randevusuz gelip benimle ve Başkan Yardımcılarımla görüşebiliyor. Mahalle gönüllüleri oluşturduk. Her mahallemizde ben bu şehir için koşulsuz şartsız bir şeyler yapabilirim diyen vatandaşlarımız var. Bizlere fikirlerini ulaştırıp düşüncelerini paylaşıyorlar. Bizler de ortak projeler yürütüyoruz. Yine beraberinde yeni nesil belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar var. Artık yeni bir anlayış gerekiyor, yeni bir yönetim anlayışı ortaya koymamız gerekiyor demiştik. Beraberinde dijital dönüşüm anlamında adımlar atmaya çalıştık. Burada da 20 ay önce koyduğumuz hedeflerin bir kısmına ulaştık. Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçtik. Belgelerimizi dijital ortamda yönetme kabiliyetine sahip olduk. Yine bu alanda e-belediyecilik ve e-devlet anlayışını da arttırmak adına adımlar attık. Her iki alanda da çok güzel noktalara geldik. E-devlet ayağında bugün Türkiye’de en fazla hizmet veren belediye konumuna geldik. Bütçe yönetimi hususunda da olabildiğince hedefleri tutturma noktasında dikkatli şekilde yolumuza devam ediyoruz. Elde ettiğimiz her tasarrufu da şehrimize ve vatandaşlarımıza geri döndürüyoruz. Araç alımları yapıyoruz. Sürekli araç ve ekipmanlarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Bunlar şehrimizin, belediyemizin güçlendiğini işaret eden göstergeler. Son süreçte yaptığımız tüm alımları da borçlanmaya girmeden yaptık” diye konuştu.