Tavuk

Depremzede Çocuklara Destek

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Gazetesi işbirliğiyle Kırklareli Ahi Evran Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü “TÜBİTAK-4007 Afet Bölgesi Bilim Her Yerde Özel Destek Çağrısı - Kahraman Çocuklar Bilimle Güçleniyor” projesine destek verdi.

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaşamın normale dönmesi adına önemli çalışmalar yürüten, Hatay’da yardımların dağıtımı, seyyar tuvaletler kurulumu ve 2 bin konteynerden oluşan kentler kuran Bursa Büyükşehir Belediyesi, afetzede çocuklara moral vermeye devam ediyor. Çocukların moral motivasyonlarını yükseltmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Gazetesi ortaklığında önemli bir projeye destek verdi. Kırklareli Ahi Evran Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü “TÜBİTAK-4007 Afet Bölgesi Bilim Her Yerde Özel Destek Çağrısı - Kahraman Çocuklar Bilimle Güçleniyor” projesine destek sağlandı.

Proje kapsamında çocuklara resim defteri, boyama defteri ve boyama kalemi setleri deprem bölgesini kapsayan tüm il, ilçe ve köylerde 5000 takım olarak dağıtıldı.

Depremzede çocuklara moral