Tavuk

Deprem Bölgesinden Dönen Kahramanları Başkan Oktay Yılmaz Karşıladı

 

 

TÜRKİYE’Yİ SARSAN DEPREMLERİN ARDINDAN AFET BÖLGESİNDE ÇALIŞAN ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 14 GÜN SONRA AFET BÖLGESİNDEN DÖNDÜ.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, “YILDIRIM ARAMA KURTARMA EKİBİMİZ İLÇEMİZİN KARDEŞLİĞİNİN, VEFASININ, YARDIM ELİNİN SİMGESİ OLDUHER BİRİYLE GURUR DUYUYOR, HEPSİNİ YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM. RABBİM MİLLETİMİZE BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN.

Bursa-Deprem bölgesinden onlarca vatandaşın enkaz altından çıkarılmasına katkı sağlayan Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma ekiplerini görevlerini tamamlayarak Bursa’ya döndü. 

Ülke tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Yıldırım Belediyesi de yaraları beraber sarmak için harekete geçti. Depremin olduğu günden bu yana yıkımın yaşandığı bölgelerde enkaz altında kalan vatandaşları kurtarabilmek için canlarını dişlerine takan depremin görünmez kahramanları gönüllü arama kurtarma ekipleri, evlerine dönmeye başladı. 14 gün boyunca gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarla birçok vatandaşı kurtaran Yıldırım Arama Kurtarma Ekibi’ni Bursa dönüşünde Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve belediye personeli karşıladı.

UMUT OLDUNUZ

Vefakâr kahramanlara teşekkür eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Arama Kurtarma Ekibimiz ilçemizin kardeşliğinin, vefasının, yardım elinin simgesi oldu. Ege'de ormanlar yanarken, Karadeniz’i sel vurunca ilk onlar koştu. Yine aynı fedakârlık ve inançla son deprem felaketinde de bölgeye koştu. Enkaz altındaki evlatlarımıza, kardeşlerimize, annelerimize, babalarımıza, ninelerimize, dedelerimize umut oldu. Sayısız canımızı göçük altından kurtardı. Vatana hizmetin, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini ortaya koydular. Her biriyle gurur duyuyor, hepsini yürekten tebrik ediyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. 

Resim önizlemesi