Tavuk

CRM Sistemleri Nedir ? CRM Neden Bu Kadar Önemli ? Değerlendirilir

Müşterilerinizle En Kolay İletişim Yolu CRM!

CRM, “Customer Relationship Manager” olarak geçmektedir. Türkçe’ye “Müşteri İlişkileri Yönetimi” olarak çevrilebilir. Şirketler sattıkları ürün ya da hizmetlerde başarısının büyük bir kısmını müşterilerine önem vererek sağlamıştır. Müşteri odaklı çalışmayan firmalar bile müşterinin davranışlarını ve hareketlerini mutlaka analiz etmişlerdir. Şirket tarafından müşterilere dair yürütülen her türlü çalışma CRM kapsamında değerlendirilir.

Asıl Amaç: Karlılığı Artırmak!

Müşteri ilişkilerinin yönetimiyle aslında hedeflenen asıl amaç karlılığı artırmaktır. Firma bunu müşterilerini dinleyerek, anlayarak, taleplerine hızlı bir şekilde karşılık vererek, potansiyel müşterilerine ulaşarak ve sadık müşterileri listesini uzatarak sağlar. Eskiden tüm bunları yapması büyük bir uğraş gerektirdiğinden dolayı markalar çok fazla müşteri odaklı çalışmıyorlardı. Dijitalin gelişmesiyle birlikte artık müşteri ilişkileri yönetimi CRM sistemleri sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde yürütülebiliyor. CRM sistemlerinin buradaki en önemli noktası da karlılığa giden yolu kolaylaştırmasından geçiyor.

CRM Sisteminde Neler Yapılabiliyor?

CRM sistemleri birer yazılım olduğu için işinde profesyonel olarak çalışan ve altyapısı sağlam sistemler kuran firmalarla çalışılmalıdır. CRM sistemlerinde oldukça kapsamlı bir kullanım alanı sağlayan CLR Soft sayesinde çalışanlarınıza, müşterilerinize ve şirkete dair raporlarınıza tek tıkla ulaşabileceğiniz yazılımlar kurmaktadırlar.

Ana sayfada kendi raporlarınıza, kendi açtığınız notlarınıza, tüm müşteri notlarına, tüm hareket geçmişine ve tüm müşteri sorumlu kişi geçmişine tek tıkla ulaşabilmektesiniz. Ayrıca günlük raporunuzda ana sayfada gözükmektedir. Personel sekmesinden ekleyeceğiniz personellerde hangi yetkilerin bulunacağını belirleyebilir ve personel listesinden tüm personellere ulaşım sağlayarak değişiklik yapabileceğiniz bir sayfadır.

Müşteri sekmesinde ise ister tekli ister toplu bir şekilde müşteri ekleyebilirsiniz. CLR Soft’un kurulumunu yaptığı CRM sisteminde “Toplu Müşteri Ekleme” sayfasında Excel dosyasıyla kayıtlı müşteri listenizi buradan eklemeniz de mümkün. Excel dosyasının yanı sıra Google Sheets listeleri de bu CRM sistemlerine entegre şekilde çalışmaktadır.

Müşterilerinizin Gizliliği Önemli!

CRM sisteminde personelinize belirlediğiniz yetkiye göre müşterinizin telefon numarasını görmeden WhatsApp aracılığıyla mesaj atabilmektedir. Böylece gizlilik konusuna önem veren müşteriler için güvenli bir ortam oluşturmaktadır.

Müşteri sekmesinde müşterileriniz için sadece sizin görebileceğiniz “Hızlı Müşteri Notu” ve “Hatırlatıcı” gibi destekler bulunmaktadır. Sorumlu personel geçmişinden daha önce hangi müşteriden hangi personelden sorumlu olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Yetkiye bağlı olarak kullanıcıların belirlenen destek seçenekleri ile CRM yöneticisine talepte bulunabildiği alan bulunmaktadır. Takım, rol ve lead listelerine de ulaşabilir veya eklemeleri kendi sekmelerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Seçilen Lead durumuna, kaynaklara, çalışanın üzerindeki müşterilerin pasta grafiğine ve daha birçok filtreye göre detaylı raporlama sistemiyle birlikte listeleri ve grafikleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca şirketin gider analiz raporunu, yatırımcı genel durum raporunu, hazine hesaplarını ve satıcı analizlerini ise detaylı istatistik ekranlarla birlikte CRM yazılımı sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

CLR SOFT HAKKINDA

8 seneyi aşkın tecrübemiz ile internet dünyasında her sektöre online çözümler sunmayı amaçlayan CLRSOFT, dünya çapında faaliyet göstermektedir.

İstanbul ve İstanbul’un çevre illerinde genel anlamda yoğun çalışan CLRSOFT, Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde de kurumsal çözümler ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

CLRSOFT, web siteniz için ihtiyaç duyduğunuz tasarım, yazılım, seo ve danışmanlık hizmetlerini sunarak sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Resim önizlemesi