Tavuk

Çocuklara Uygulamalı Sıfır Atık Eğitimi Veriliyor

-YILDIRIM'DA MİNİKLERE ÇEVRE EĞİTİMİ

YILDIRIM BELEDİYESİ SIFIR ATIK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ANAOKULLARINDA ÖĞRENİM GÖREN 4-5 YAŞ ARALIĞINDAKİ MİNİKLERE ‘SIFIR ATIK VE TEMEL ÇEVRE BİLİNCİ’ EĞİTİMİ VERİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ÇOCUKLARDA ÇEVRE BİLİNCİNİ KAZANDIRMANIN TEMEL YOLU, DOĞAYI KORUMAKTAN VE ÇEVREYE DUYARLILIK KAZANDIRMAKTAN GEÇER.”

-BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “YILDIRIM’DA YÜZLERCE ÇOCUĞUMUZA SIFIR ATIK VE TEMEL ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMLERİ VERDİK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, Eyüp Sultan Anaokulu öğrencilerine sıfır atık eğitimi verdi.

Yıldırım Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri tarafından anaokullarında öğrenim gören 4-5 yaş aralığındaki miniklere ‘Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci’ eğitimi veriliyor. Eyüp Sultan Anaokulu’nu ziyaret eden ekipler, çocuklara geri dönüştürülebilen atıkları tanıtarak, doğa sevgisini aşılayıp, temel çevre bilinci kazandırdı. Öğrendikleri bilgileri pekiştirmek için ‘Atık ayrıştırma’ oyununun başına geçen minikler, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardı.

Geleceğe yapılacak en büyük yatırımın çocukları iyi bir şekilde yetiştirmek olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Sıfır atık eğitimleri ile evlatlarımıza çevre bilinci kazandırmaya gayret ediyoruz. Çevre bilinci kazandırmanın temel yolu, doğayı korumaktan ve çevreye duyarlılık kazandırmaktan geçer. Biz de bu bilinçle yola çıkarak, evlatlarımıza çevre sevgisini aşılamak için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Verdiğimiz ‘Sıfır Atık ve Temel Çevre Bilinci’ eğitimi ile çocuklar hem çevre bilincini kazanıyor hem de güzel vakit geçirmiş oluyorlar” diye konuştu.

 

--

.

 

--