Tavuk

ÇİFTÇİLERİN YANGINA MÜDAHALESİ FACİAYI ÖNLEDİ

Bayramın ilk günü saat 17.00  sıralarında çıkan yangın, Rüzgarın etkisi ile hızla yayıldı. Yangın alanına yakın bölgede arazisi bulunan çiftçiler tankerleri ile olaya müdahale etti. İznik Orman İşletme Şefliği arozözleri, İznik İtfaiye Amirliğine bağlı ekipler, İznik Belediyesi Kepçeleri ile yangına dört koldan müdahale etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ile İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler yol ve güvenlik kontrolü aldı.

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Çetin, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Doğan, Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, Deliktaş Mevkisinde çıkan orman yangınını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi alıp, yönlendirmede bulundular.

Yangına Müdahale eden Çiftçilerden Ali Şen yaptığı konuşmasında ” Bayramın ilk günü olması nedeni ile kurbanlarımızı kestik. Birde ne görelim Arazilerimize yakın bölgelerden dumanlar yükseliyor. Damat ile traktöre tankeri takarak bölgeye geldik. Tam zamanında gelmişiz. Yangın zeytinliklere sıçramak üzere idi ve müdahale ederek arazimize gelmesini ve yangının büyümesi engelledik. Ardından diğer arazi sahipleri de teker teker gelerek yangına müdahale ettiler. İtfaiye, Orman İşletme, İznik Belediyesi yangına müdahale ettiler” dedi.

Kaymakam ve Başkan yangın bölgesinde bulanan çiftçilere geçmiş olsun diyerek azimli başarılı çalışmalarından dolayı çiftçi ve ekiplere teşekkür etti. Yangın bölgesinde soğutma  çalışmaları sürdürülmekte.