Tavuk

Bursa'dan Rekor Katılımın Olduğu Fuar

Bursa’dan rekor katılımın olduğu fuarı, 124 ülkeden 15.412 profesyonel ziyaret etti

Informa Markets tarafından bu yıl 41’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye’ye dört günün sonunda 124 farklı ülkeden 15 bin 412 sektör profesyoneli geldi. Yurt içi ve yurt dışından 411 firmanın 1.100 markayla rekor katılım gerçekleştirdiği CBME Türkiye’de bu yıl Bursa’dan da yaklaşık 100 firma yer aldı. Fuarda, bebek ve çocuk modasının 2024/2025 koleksiyonlarının yanı sıra ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran inovatif yenilikler bir arada sergilendi. Uluslararası niteliğiyle, sektör ihracatına doğrudan katkı sağlamayı sürdüren CBME Türkiye’nin bir sonraki buluşması, 11 – 14 Aralık 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

41’inci kez kapılarını açan Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye, sektörün tüm paydaşlarına eşsiz ticaret fırsatları sunduğu başarılı bir organizasyonu daha geride bıraktı. Bebek ve çocuk modasında 2024 sezonundan 65 binin üzerinde yeni tasarımın ilk kez vitrine çıktığı fuarda, ‘Bebek Çocuk Taşıma ve Güvenlik Araç Gereçleri’, ‘Bebek Bakımı ve Beslenmesi’, ‘Yeni Doğan ve Bebek Giyim’, ‘Çocuk ve Genç Giyim’, ‘Abiye Giyim’, ‘Pijama, Çorap, Çamaşır ve Aksesuar’ ile ‘Mobilya ve Ev Tekstili Ürünleri’ kategorilerinde binlerce ürün, sektör profesyonelleriyle buluştu.

Dinçer; “CBME Türkiye, sektörel misyonunu başarıyla sürdürüyor”

Fuar organizasyonlarının, hitap ettiği sektörler açısından en önemli katkısının uluslararası ticarete zemin hazırlaması olduğunu vurgulayan CBME Türkiye Fuar Direktörü Hatice Dinçer, “Fuarımız, 30 yılı aşkın süredir, Orta Doğu, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Rusya-BDT bölgelerindeki bebek ve çocuk ürünlerine dair sektör ihtiyaçlarını başarıyla karşılıyor. CBME Türkiye’ye bu yıl, 124 farklı ülkeden çoğunluğu doğrudan satın almacı yaklaşık 15 bin 500 profesyonel geldi. Katılımcı markalarımız, dört gün boyunca, milyonlarca dolarlık sipariş aldı, yeni ticaret anlaşması yaptı” dedi. CBME Türkiye olarak, sektöre, uluslararası ölçekte doğrudan ticaret katkısı sunmaya devam ettiklerini ifade eden Dinçer, her yıl üzerine koyarak sürdürdükleri istikrarlı büyümenin, Türkiye bebek ve çocuk ürünleri sektörünü küresel rekabette öne çıkaracak önemli bir itici güç olduğunu vurguladı.

Bebek ve çocuk modasında 2025 trendleri konuşuldu

Sektörel trendleri belirleyen Londra merkezli dünyaca ünlü WGSN, CBME Türkiye’nin ev sahipliğinde 2010 – 2025 doğumluları içine alan bugünün bebek ve çocukları, 2030’un ise karar vericileri ALFA Kuşağı’nın giyim ve aksesuar trendlerine yönelik seminerler gerçekleştirdi. Etkinliğin sabah oturumunda lise ve üniversitelerin moda tasarımı bölümünde okuyan öğrenciler, trendlerin nasıl belirlendiğine yönelik püf noktaları, işin uzmanından dinlerken, öğleden sonraki oturumunu takip eden sektör profesyonelleri ise bebek ve çocuk modasında Sonbahar/Kış 24-25 sezonuna yönelik trendler hakkında bilgi aldı