Tavuk

Bursa'dan Ramazanda Kızılay'a Yardım Yağmuru

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, Ramazan ayı boyunca hem Bursa’da da hem de kardeş şehir olan Hatay’da ihtiyaç sahiplerine ve depremzedelere milyonlarca nakdi yardım ulaştırdı.  

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, temsilcilik ve İlçe şubeleri ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca hem ihtiyaç sahiplerinin hem de afetzedelerin yaralarını sarmaya çalışan Merkez, Bursa’da 4.145 ihtiyaç sahibi ve 1.875 afetzedeye, kardeş şehir Hatay’da ise 1.341 afetzedeye 1.000’er lira nakdi yardımda bulundu. Genel Merkez kaynaklarıyla; Bursa’da şube ve temsilciliklerin bulunduğu 10 ilçede 3.264 ihtiyaç sahibi ve diğer ilçelerde yaşayan 562 ihtiyaç sahibine nakdi yardım yapan Türk Kızılay Bursa Şubesi, 319 ihtiyaç sahibine ise 1.000’er lira tutarında gıda yardımı yaptı. Kahramanmaraş merkezli deprem kapsamında Bursa’ya tahliye edilen afetzedelerinde her zaman yanında olan Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, Genel Merkez kaynaklarıyla; Bursa’nın 17 ilçesinde yaşayan 1.362 depremzedeye 1000’er lira nakdi yardımda bulundu. Bursa’daki yardımların toplam tutarı 8.685.000 TL’yi buldu.

BURSA ŞUBESİ’NDEN 1.362.000 LİRA YARDIM

Genel Merkez kaynaklarının dışında Türk Kızılay Bursa İl Merkezi imkanlarıyla Bursa’ya tahliye edilen 475 afetzedeye, Hatay’daki 783 afetzedeye ve Hatay’a bağlı Hassa ilçesindeki 558 afetzedeye 1.000’er lira olmak üzere toplam 1.816.000 lira nakdi yardım yapıldı. Genel Merkez kaynakları ve Bursa İl Merkezi imkanlarıyla toplamda 10.501.000 milyon liralık yardımda bulundu.

HATAY’DA GÜNLÜK 12.000 KİŞİYE YEMEK VERİLDİ

Kızılay Bursa İl Merkezi, Ramazan ayı boyunca Hatay'daki sahra mutfağında ve sahra fırınında günlük ortalama 12.000 kişiye yemek ve ekmek üretti. Bağış Kabul ve Yardım Dağıtım Merkezi aracılığıyla Ramazan Ayı boyunca 1.665 kişiye gıda, bayramlık kıyafet, adak eti, zeytin, un ve konserve yardımında bulunan Merkez, Dünya Yetimler Günü’nde 300 kişilik iftar programı düzenlerken, Bosna Hersek’te ise 600 kişinin katılımı ile iftar organize etti. 

BAŞKAN TUTAÇ’TAN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, yardımların süreceğini ifade ederek, “Kızılay, yılın 12 ayı ihtiyaç sahiplerine ulaşan ve onların ihtiyaçlarını gideren büyük bir kurumdur. Ramazan ayında bağışçılarımızın desteği, personellerimizin ve gönüllülerimizin gayreti ile birçok ihtiyaç sahibi ve afetzede vatandaşımıza ulaştık. Yeni yardımların yerine ulaşması, ihtiyaç sahiplerinin yaralarının sarılması için bağışçılarımızın yardımlarını bekliyoruz. Bu iyilik harekatının büyümesine vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.