Tavuk

Bursa'da ve Ülke Geneli 1. Dönem 2. Ortak Yazılı Sınavı Tamamlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği ile okul öncesinden 12. sınıfa kadar okullarda ölçme değerlendirme uygulamalarına ilişkin yeni esaslar getirildi. Bu kapsamda, ortaokul ve liselerde, "ülke genelinde", "il ve ilçe genelinde" ve "okul genelinde" olmak üzere 3 farklı ortak yazılı sınavlar gerçekleştirilecek.

Yönetmelik kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların Türkçe ve matematik dersleri ile lise 9. sınıfların Türk dili ve edebiyatı ve matematik derslerinin ikinci yazılı sınavlarını, "ülke genelinde ortak yazılı sınav" olarak yapılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Ülke Geneli 1. Dönem 2. Ortak Yazılı Sınavı" Bursa'da 6. sınıf kademesinde 49.113 öğrencinin katılımı ile 26 Aralık 2023 tarihinde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Türkçe ve matematik derslerinden yapılan sınavlar Bursa’da sabah ve öğle gruplarında uygulandı.

Bursa’da 9. Sınıflar için Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinin ‘Ülke Geneli 1. Dönem 2. Ortak Yazılı Sınavı’ ise 27 Aralık 2023 tarihinde 45. 786 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.