Tavuk

Bursa'da Milli Eğitim Müdürlüğüne Araç Şarj Ünitesi Kuruldu

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM İLE ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALAND

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zorlu Enerji Grubu arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında Bursa’daki okullarda 74 lokasyonda yaklaşık 150 adet araç şarj istasyonu kurulacak.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda imzalanan protokol törenine, İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öner Tınaz, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Levent Yazıcı ve Zorlu Enerji Marmara Bölge Satış Müdürü Gözde Sarıgülle Solak katıldı.

Sürdürülebilir bir dünya için Millî Eğitim Bakanlığı önderliğinde okullarda doğa dostu temiz enerji kaynaklarının kullanılmasını teşvik eden  “Çevre Dostu Okul” projesi uygulamaya konuldu. Proje kapsamında okul çatısına kurulumu yapılan 25 KW gücünde Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile bir yandan okulun elektrik ihtiyacını karşılamak, diğer yandan da ihtiyaç fazlası üretilen elektrikle de okul-aile birliğine gelir elde edilmesi hedefleniyor.  Farklı alanlarda sürdürülebilirliğe katkı sağlamak adına, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünün çatısına kurulan GES yenilenebilir enerji sisteminden üretilen enerji ile beslenecek elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu da proje kapsamına alındı.

GES yenilenebilir enerji sisteminden üretilen elektrik enerjisi ile beslenecek iki adet araç şarj ünitesi kurulumu için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zorlu Enerji Grubu arasında işbirliği sağlandı. Bu işbirliği kapsamında Bursa’da 74 lokasyonda yaklaşık 150 adet istasyon kurulacak. İlk etapta 2 istasyonun kurulumu Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü otoparkında yapıldı. Bu kapsamda hazırlanan protokol Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ile ZES Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öner Tınaz tarafından imzalandı.