Tavuk

Bursa'da Kolon Kanseri Ele Alınacak

    UZMANLAR VATANDAŞLARA KOLON KANSERİNİ ANLATACAK

    BURSA ŞEHİR HASTANESİ’NDE KOLON KANSERİ FARKINDALIĞI SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK

BURSA- Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği katkıları ile vatandaşlara yönelik “Kuzeyden Güneye, Doğudan Batıya Türkiye Kolon Kanseri Farkındalığı Sempozyumu” 7 Haziran Cuma Günü saat: 13.30’da Bursa Şehir Hastanesi’nde düzenlenecek.

Kolon kanseri hakkında vatandaşları bilinçlendirmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla gerçekleştirilecek sempozyumda Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan alanında uzman hekimler bir araya gelecek. 2 oturum halinde düzenlenecek panelde; “Neden kolon kanseri oluruz? Belirtiler varsa nasıl hareket edilmeli? Erken teşhis mümkün mü? Teşhis aldım ne yapmalıyım?” gibi merak edilen birçok sorunun cevabı, konuşmacılar tarafından vatandaşlarla paylaşılacak. Ayrıca son 20 yılda medikal onkoloji tedavisindeki yenilikler, kişiye özel akıllı ilaçlar, yeni cerrahi yaklaşımları ve agresif cerrahi yöntemleri hakkında da çeşitli bilgiler aktarılacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Akif Üstüner, kolon kanseri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların Bursa Şehir Hastanesi’nde düzenlenecek sempozyumu ücretsiz bir şekilde takip edebileceğini belirterek tüm vatandaşları sempozyuma davet etti.