Tavuk

Bursa'da Halk Sağlığı Haftasında Etkinliklerle Kutlanıyor

 VATANDAŞLARA SAĞLIK OKURYAZARLIĞI AŞILANIYOR
BURSA- Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında vatandaşların sağlık okuryazarlığını arttırmak ve önlenebilir hastalıklara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla il genelinde çeşitli noktalarda etkinlik düzenledi.
Sağlık Bakanlığı tarafından bu yılki teması “Sağlıkla yaşayan Türkiye” olarak belirlenen Halk Sağlığı Haftası boyunca Bursa’nın 17 ilçesinde saha etkinlikleri ile vatandaşlara; obezite, diyabet, hipertansiyon, kanser taramaları, bağımlılıkla mücadele, aşılama ve anne sütünün önemi gibi çeşitli konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Boy, kilo, tansiyon, nefes ölçümlerinin gerçekleştirildiği stantlarda sağlık durumu riskli vatandaşlar sağlıklı hayat merkezlerine davet ediliyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Çetin, hastalığa değil sağlığa yatırım yaptıklarını vurgulayarak tedaviye yönelik hizmetlerin yanı sıra toplum sağlığını korumak için yürütülen çalışmaların değerinin her geçen yıl arttığına dikkat çekti. Vatandaşların hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmasının, hasta olmadan önlem alınması açısından önem arz ettiğinin altını çizen Uzm. Dr. Çetin, “Tüm vatandaşlarımızın, sağlıklı hayat sürdürmeleri için ilimizin her noktasında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerimizle vatandaşlarımızın sağlık okuryazarlığını arttırmayı hedefliyoruz. Etkinliklerimiz hafta boyunca şehrimizin çeşitli noktalarında devam edecek” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi