Tavuk

Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın Berat Kandili Mesajı

Aziz Bursalı Hemşehrilerim;

Yüzyılın afetinin yaralarını devletçe ve milletçe el ele hızla sarmaya başladığımız şu zamanlarda üç ayların manevi şefkati bir nebze olsun bizlere huzur vermektedir.

Milletimiz, ülkemizi derinden sarsan her konuda bir ve beraber olarak sevgi ve kardeşliğin en güzel örneklerini sergilemektedir. Yine bu güzel bağların pekiştirildiği, af ve merhametin dilendiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran, bize Ramazan ayını müjdeleyen bir Berat Kandili’ne daha erişmenin huzurunu yaşamaktayız.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

Bu geceyi, yapacağımız duaların Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umut, huzur ve müjde gecesi olarak bir fırsat bilelim.

Bu vesileyle, özellikle afet bölgesindeki kardeşlerimiz olmak üzere, siz değerli Bursalı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, afetlerden uzak, huzurlu bir hayata vesile olmasını temenni ediyorum.