Tavuk

Bursa Valisi Yakup Canbolat Anneler Günü Mesajı

Aziz Bursa’nın Fedakar Anneleri;

Bugün Anneler Günü. Bugün sizin gününüz. Sizleri bir güne sığdırmanın mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz.

Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki cennet sizin ayaklarınızın altında, ailenin temel taşı siz kıymetli annelerimizsiniz. Başarılı toplumlar, kendi ayaklarının üstünde duran, iyi yetiştirilmiş bireylerin çabalarıyla varlıklarını güçlendirirlerken; iyi yetiştirilmiş bireylerin ise ilk okulları yine siz annelerdir. Hayata dair her şey önce anneden öğrenilir. Bu sayede toplumlar annelerin yetiştirdiği nesillerin omuzlarında yükselmektedir.

Yine biliyoruz ki her çocuk annesinin hayal gücüdür. Annelerimiz ne kadar mutlu ve huzurlu olurlarsa geleceğimiz için o denli güzel hayaller kuracaklar, o hayalleri gerçekleştirecek nesiller yetiştireceklerdir.

Bugün, yarın ve daima annelerimizin yanında olacağımızı, sevgi, şefkat, bağlılık ve merhametlerinin karşılığını ödeyemeyecek olsak da mutluluk ve huzurları için çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgularken başta şehit annelerimiz olmak üzere sonsuz sevginin, bitmeyen merhametin ve iyi kalpliliğin sembolü tüm annelerimizin Anneler Günü’nü bir kez daha kutluyorum. İyi ki varsınız...