Tavuk

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'ın Mesajı

Vali Mahmut Demirtaş'ın "36. Ahilik Haftası" Mesajı

Değerli Vatandaşlarım;

Kıymetli Esnaflarımız;

İçerisinde bulunduğumuz hafta “Ahilik Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle tüm esnaflarımızın Ahilik Haftası’nı muhabbetle kutluyorum.

Ahilik teşkilatı; 8 asırdır esnaf ve sanatkârlar arasında çıraklık, kalfalık ve ustalık hiyerarşisi oluşturmuş, çalışma hayatının yanı sıra sosyal hayatın gelişmesine de önemli katkılar sağlamıştır.

Ahilik kültürünün olmazsa olmazı yüksek ticaret ahlakı ve ilkelerinin, günümüz esnaf ve sanatkarları arasında ilham kaynağı olması hepimizin temennisidir.

Bu nedenle toplumun temelini oluşturan Ahilik kültürünün muhafazası, canlı tutulması, birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi hayati önem taşımaktadır.  

Ahi Evran'ın, bizi biz yapan hayatımızı aydınlatacak en önemli telkin ve değerleri yüzyıllardır yaşatılarak, günümüze kadar süre gelmiştir.

Ekonomimizin işleyişine büyük katkılar sağlayan, iktisadi ve sosyal yapımızın temelini oluşturan esnaf ve sanatkarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz.

Ahilik Haftası’nın bütün esnaflarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını, bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.