Tavuk

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Kamuoyu vicdanının sesi olan basın yayın organları, ilkeli ve objektif haber alma anlayışı ile farklı düşünce ve görüşlerin toplumda yer bulabilmesine olanak vererek, bir ulusun gelişimine ve sosyoekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlamaktadır.

İnsan hak ve özgürlüklerinin korunması, ifade hürriyetinin temini, bireylerin doğru ve gerçek bilgiye ulaşabilmesi konusunda özgür basının varlığı büyük önem arz etmektedir.

Mesai mefhumu gözetmeksizin, karşı karşıya kaldıkları her türlü zorluğa rağmen, dünya ve ülke gündeminden bizleri haberdar etmek için fedakârca çalışan gazeteciler, aynı zamanda beşinci güç olarak gelişmiş demokrasilerin de vazgeçilmez unsurlarıdır.

Bu noktada sorumlu gazetecilik bilinciyle, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını gözetip koruyan; Bursa’mızın her alanda gelişmesi ve kalkınması noktasında büyük bir emek ve özveriyle bizlere fikirleri, yorum ve eleştirileriyle değerli katkılar sunan Türk Basınının siz kıymetli temsilcisinin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” şahsım ve kurumum adına kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.

Özer MATLI

Yönetim Kurulu Başkanı

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi