Tavuk

Bursa Saadet Partisi Genel Kurul Açıklaması Yaptı

Saadet Bursa’dan Genel Kongre AçıklamasıSaadet Partisi Bursa Siyasi İşlerden sorumlu il başkan yardımcısı Ali Osman Karahan, 30 Ekim 2022 Pazar günü Ankara’da yapılacak olan Genel Merkez Kongresiyle ilgili yaptığı açıklamada “Bu kongremiz Milli Görüş iktidarının anahtarıdır” dedi.

Karahan yaptığı açıklamada “Milletimizin istiklali ve istikbali için karar vereceğimiz tarihi bir seçimin arifesindeyiz. Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi ve Milli Görüşün geçmişteki siyasi partileri, 50 yılın her gününü önde Ahlak ve Maneviyat bayrağını açarak ülke ekonomisi ve milletimizin refah seviyesinin yükselmesi için mücadele ile geçirmiştir.

MİLLİ GÖRÜŞCÜLER 1974’TE CHP İLE KOALİSYON KURDU

Milli Görüşün kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN 1969 seçimlerine Konya’dan bağımsız milletvekili olarak seçilmesiyle başlayan bu siyasi mücadele, sonrasında kurulan Milli Görüş partileri ve son olarak Saadet Partisi ile yoluna devam etmektedir.

Milli Görüş Hareketi 1974 yılında Hiç kimsenin cesaret dahi edemediği bu iki siyasi parti yan yana gelemez dediği dönemde Milli Selamet Partisi - Cumhuriyet Halk Partisi ile koalisyon hükümeti kurmuştur. Bu hükümet milletimize en hayırlı hizmetleri yapmıştır.1974 Kıbrıs Barış harekâtı bu koalisyon hükümeti döneminde yapılmıştır.

Tarihler 1975’ e geldiğinde 1. Milliyetçi Cephe hükümeti ile aziz milletimize hizmet edilmiştir.

Tarihler 1977’yi gösterdiğinde 2. Milliyetçi cephe hükümeti kurulmuş Milli Görüş bu koalisyon için de yer almıştır.

Darbeler ve yasaklarla geçen yıllar sonra 1996 yılında Refah Partisi- Doğru yol partisi bir araya gelerek hükümet olmuştur. Başbakan ERBAKAN olmuştur.

Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi teşkilatları 50 yıllık siyasi tarihi boyunca yaşanan her bir olaydan tecrübe edinerek ve dahi güçlenerek çıkmıştır.

Saadet Partisi, 11 Mayıs 2003 tarihinde gerçekleşen 1. Olağan Büyük Kongre'de Genel Başkanlığına Merhum Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN ‘nı getirerek Milli Görüşün devam ettiği siyasi kurumsal yapıyı aziz milletimizle buluşturmuştur.

 2023 SEÇİMLERİ MİLLİ GÖRÜŞÜ İKTİDARA TAŞIYACAK

2023 yılında yapılacak tarihi seçimin arifesindeyiz. Milli Görüş hareketinin tek temsilcisi olan Saadet Partisinin kimlerle koalisyon kurabileceği ve hangi ilkelerle bir araya geleceği bilinmektedir. Ortağı olduğu hükümetlerde yükleneceği misyon siyasi tarihindeki parlak geçmişiyle ortadadır.

Milli Görüş tarihinin her gününün bir anlamı vardır. Girilen her yerel ve genel seçimin büyük bir manası vardır.

Yapılan her kongrenin Milli Görüş tarihi açısından ayrı önemi vardır. Şimdi sıra 8. Olağan Büyük Kongrededir.

Bu kongremizin Türkiye'nin kalkınma, ilerleme ve milletimizin Milli Görüşle buluşmasına vesile olacağı inancındayız.

Bu kongremiz; Yaşanabilir bir Türkiye. Yeniden Büyük Türkiye.

Yeni Bir Dünya hedefimize ulaşmanın kaynağı olacaktır.

Bu kongremiz; 2023 seçimleri sonunda Saadet Partimizi iktidara taşıyacak ülkemizi ve Milletimizi yukarıda saydığımız hedeflere ulaşmasına vesile olacaktır.

Bu kongremiz, Milli Görüş iradesinin ortaya koyduğu ilkelerle birbirine kardeşlik bağlarıyla bağlı bir topluluk olduğumuzun ispatı olacaktır.

“Bu kongremiz Milli Görüş iktidarının anahtarıdır.”

Bu vesile ile 8. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan diliyoruz.

Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisinin Bursa Teşkilatları olarak; Yüksek İstişare Kurulu ve Genel Başkanımız Temel KARAMOLLAOĞLU‘nun Genel Merkez olarak alacakları kararın arkasında olacağımızı bildirir, saygılarımızı sunarız” dedi.