Tavuk

Bursa İş Turizminde Önemli Bir Potansiyele Sahip

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan, Bursa’nın iş turizminde güçlü bir ivme yakalaması gerektiğini belirterek, “Zenginliğin kaynağı olan sanayimiz ile kalkınmanın anahtarı turizm sektörünün sunduğu fırsatlarla Bursa’mızı çok daha yüksek bir refah seviyesine taşıyabiliriz” dedi.

43. Turizm Haftası’nın Bursa’daki açılış programı Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Gazi Orhan parkında gerçekleştirildi. Törene, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan’ın yanı sıra Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Kaymakamı Zafer Orhan, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik, Tarhi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Özyıldırım ile turizm sektörü temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

“KENTİMİZİ ÇOK DAHA YÜKSEK BİR REFAH SEVİYESİNE TAŞIYABİLİRİZ”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan, BTSO çatısı altında Bursa’daki tüm katmanları temsil eden Turizm Konseyi ile turizmin geleceğinin ortak akıl doğrultusunda şekillendiğini söyledi. Bursa’nın yaklaşık 190 farklı ülkeyle etkileşim içinde olduğunu ve iş turizmi alanlarında da önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Aslan, “Turizm; artık deniz, kum ve güneşten ibaret değildir. Yaklaşık 5.000 ihracatçısıyla 15 milyar dolarlık ihracata imza atan Bursa’da sadece BTSO öncülüğünde dünyanın dört bir yanından kentimize taşıdığımız iş insanlarının sayısı son 5 yılda 23.000’e ulaştı. Zenginliğin kaynağı olan sanayimiz ile kalkınmanın anahtarı turizm sektörünün sunduğu fırsatlarla Bursamızı çok daha yüksek bir refah seviyesine taşıyabiliriz.” diye konuştu.