Tavuk

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün Duyurusu

29 Ekim 2023 Pazar günü Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ilimizde Atatürk Anıtı önünde 10.00’ da başlayarak 12.00 saatleri arasında yapılacağından;

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama programı çerçevesinde 29 Ekim 2023 Pazar günü Atatürk Caddesinde yapılacak olan törenler ve resmigeçit tören etkinlikleri için Yeşil Şenöz Lambalar- Gökdere İstikametinden – Meydancık – Setbaşı İstikameti - İnönü Caddesi iniş - 15 Temmuz Demokrasi Meydanından ve Altıparmak Çıkışı Varyant Köprüsü Altından Cemal Nadir Caddesi çıkış istikameti - Tophane Endüstri Meslek Lisesi önünden Çakır Hamam Kavşağı, Atatürk Caddesi İstikameti sokaklar birlikte bağlantı yolları saat: 08.30’dan itibaren kutlama törenleri bitinceye kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

T1 (İpekböceği) hattı ve Nostaljik Tramvay saat:08.00’dan itibaren etkinlik bitene kadar çalışmayacaktır.

Nilüfer Belediye Başkanlığınca Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama programı çerçevesinde 29 Ekim 2023 Pazar günü Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Acıbadem Kavşağından Hastane Alanına kadar saat:19:00’da başlayan yürüyüş korteji, daha sonra saat: 20.00’ da hastane alanında halka açık Teoman ve Gazapizm  konserleri düzenleneceğinden, yürüyüş etkinliği ve konser etkinliği süresince, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı - Acıbadem Kavşağı – Esentepe Kavşağı - Tuna Kavşağı ile Nilüfer Hatun Caddesi Podyum Park Kavşağı arası, FSM Köprüsünden Fatih Sultan Mehmet Bulvarı istikameti, Tuna Kavşağı, Esentepe Kavşağına kadar olan geliş ve gidiş istikametleri saat:17.00’dan itibaren yürüyüş ve konser etkinliği bitinceye kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

Bu istikametleri kullanacak olan araç sürücülerinin alternatif güzergâh olarak İstanbul – İzmir, Ata Bulvarı, Mudanya yolu ya da Ankara yolu istikametlerini kullanmalarının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.