Tavuk

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün Duyurusu

Eker I Run Koşusu” 01 Ekim 2023 Pazar günü 07:00-14:30 saatleri arasında Osmangazi İlçesi Uludağ Milli Parkı ve Nilüfer İlçesi Orhaneli Yolu, Lefkoşe Caddesi, Beşevler Kavşağı güzergahında düzenleneceği bildirilmiştir.

01 Ekim 2023 Pazar günü bu güzergahlarda saat 07.00’dan itibaren İlimiz Nilüfer İlçesi Beşevler Kavşağı – Eker Meydanından başlayacak olan Eker I Run koşusu Lefkoşe Caddesi – Kent Orman Kavşağı – Misi Köy Kavşağı – Gümüştepe Misi Köyü Kavşağı – Nilüfer İlçesi Orhaneli – Keles Yolu Doğancı Jandarma Karakolu yolu Osmangazi ilçesi Uludağ Milli Parkı ve güzergahlarında, etkinlik bitinceye kadar bağlantı yolları ile cadde ve sokaklar arası araç trafiğine kapatılacaktır.

Ancak Beşevler Kavşağı - Lefkoşe Caddesi – Kent Orman Kavşağı - Misi Köy Kavşağı - Gümüştepe Misi Köyü Kavşağı – Nilüfer İlçesi Orhaneli – Keles Yolu Doğancı Jandarma Karakolu yolu şehir merkezine geliş istikametindeki yol trafik dubaları ile bölünerek gidiş – geliş olarak kullanılacaktır.

Ayrıca Bursa Uludağ yolu Kurbağa Kaya Teleferik İstasyonu Uludağ Et Mangal (Kirazlı Köyü Sapağı) arası Bursa’ya iniş yönünde kontrollü trafik akışı sağlanacaktır.

Araç sürücülerinin alternatif saat ve yolları kullanmalarının uygun olacağı değerlendirilmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.