Tavuk

BTSO, ‘Güçlü Türkiye’ İçin Ortak Akıl Hamlesini Sürdürüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Erzincan kent protokolü ve Çorlu iş dünyası temsilcilerini ağırladı. Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeşlik protokolü imzalayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Marmara Havzası’ndaki stratejik işbirliklerinin bir yenisini de Çorlu TSO ile gerçekleştirdi.

 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur tarafınan ağırlanan heyette, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan TSO Başkanı Ahmet Tanoğlu, Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan ve Meclis Başkanı Erdim Noyan yer aldı. Ziyarette, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman da hazır bulundu. BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen program kapsamında ilk olarak Erzincan’daki yatırım imkanları ve işbirliği fırsatları anlatıldı.

 

Bursa Valisi Yakup Canbolat yaptığı konuşmasında, ülkelerin gelişmişlik seviyesinin dengeli olmasının; kentleşme problemlerinin önüne geçtiğini söyledi. Erzincan’ın yatırım almaya hazır güzide bir şehir olduğunu ifade eden Vali Canbolat, “Bu ziyaret Bursa ve Erzincan arasında yeni işbirliklerinin olmasını sağlayacaktır.” dedi

 

ERZİNCAN OSB YATIRIMCILARINI BEKLİYOR

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın uygun teşvik uygulamalarına rağmen yeterli derecede yatırım alamadığını belirterek, “Kentimiz 6. bölge teşviklerinin uygulandığı bir şehir. Erzincan aynı zamanda yatay bir şehirleşmenin olduğu; Türkiye’nin depreme en hazırlıklı şehridir. OSB’miz karma bir OSB’dir. Her sektörde yatırım yapılabilecek kapasiteye sahibiz. Bizler iş dünyası temsilcilerimizin yatırım için Erzincan’ı her zaman gündemlerinde tutmalarını istiyoruz.” dedi. Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise BTSO’ya ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

 

“YÜKSEK ENERJİMİZ VAR”

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa’nın çok farklı yönleri olan, ticaret ve ekonomi şehri olduğunu söyledi. Yüksek bir enerjisi olan Bursa’da hayata geçen mega projelerin kente değer kattığını belirten Esgin, “Bursa’nın Erzincan ve Çorlu ile kurduğu işbirliğinin ülkemizin kalkınmasına ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.