Tavuk

BAŞKAN YILMAZ’DAN ANLAMLI ZİYARET

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle Yavuz Selim İlkokulu’ndaki öğretmeni 86 yaşındaki Zahmi Karaman’ı evinde ziyaret etti. Başkan Yılmaz’ı öğretmeni Zahmi Karaman ve eşi Sediye Karaman karşıladı.

İlkokul öğretmeni Zahmi Karaman’ın hatırını sorarak, elini öpen Başkan Yılmaz, Öğretmenler Günü’nü kutlayarak öğretmenine çiçek takdim etti. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı ziyarette, yaklaşık bir saat boyunca öğretmeni ile hasret gideren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Bir neslin ihyasında en önemli aktör ailelerimizden sonra öğretmenlerimizdir. Bu anlamda öğretmenlerimizin, çocuklarımızın ruhi ve fiziksel gelişimine katkısı ailelerimizden çok daha fazla. Geleceğimizin onların elleriyle, şefkati ve merhametiyle şekillendiğini ifade edebiliriz. Ben de bu vesileyle bize ilkokulda temel eğitimimizi veren, özveriyle bizleri yetiştiren, bize ufuk katan, bugünlere gelmemizde büyük emeği olan değerli ilkokul öğretmenim Zahmi Karaman’ı ziyaret ettim. Bu kapsamda geçmişi birlikte yad ettik. Hocamızın geçmişe ait hatıralarını dinledik. Rabbim inşallah tüm öğretmenlerimize hayırlı, uzun ömürler verir. Onlar da ülkemizin geleceği için hayırlı nesillerin yetişmesi noktasında çok daha fazla katkı sunar. Rabbim tüm öğretmenlerimizin başarılarını daim kılsın” diye konuştu.

‘BAŞARILI BİR ÖĞRENCİYDİ’

Bir öğretmen için en güzel hediyenin öğrencisi tarafından her zaman hatırlanmak olduğunu dile getiren Zahmi Karaman ise, “1986 yılında Oktay Yılmaz’ın öğretmeni oldum. Acılı tatlı, iyi günlerimiz oldu. Başarılı öğrencilerim vardı, başarısız öğrencilerim de vardı ama Oktay Yılmaz başarılı bir öğrenciydi. Öğrencilerimiz başarılı bir konuma geldiği zaman biz kendimizi mutlu hissediyoruz. Onun başarılı bir belediye başkanı olması, büyük projelerin altına imza atması ve hakkında hep iyi şeyler duymak beni çok mutlu ediyor. Bu nazik ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz, ziyaretin ardından günün anısına öğretmeni Zahmi ve eşi Sediye Karaman ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.