Tavuk

Amatör Şefler'den Usta Lezzetler

BURSA - BUSMEK'in yarıyıl tatilinde yetişkinlere özel düzenlendiği atölye çalışmaları vatandaşlardan büyük ilgi gördü.  Atölyelere katılan amatör şefler, mutfaktaki hünerlerini gösterdi.

Yeni Karaman Mesleki Eğitim Merkezinde üç gün boyunca “Pratik Pizza Yapımı”, “Makarna ve Sosları Yapımı” ile “Çikolata Yapımı” atölye çalışmaları düzenlendi.  Katılımcılar, profesyonel mutfakta, yiyecek içecek alanı öğretmenleri tarafından yönlendirilirken, pizza hamurunun nasıl hazırlandığını, nasıl şekillendirildiğini ve nasıl pişirildiğini uygulamalı olarak öğrendiler. Benzer şekilde, katılımcılar Fettuccine ve Ravioli gibi farklı makarna çeşitlerinin nasıl yapıldığını öğrendiler. Ayrıca çikolatayı temperleme işlemini, Beyoğlu ve Rocher gibi farklı çikolataların nasıl yapıldığını bizzat deneyimleyerek gördüler.

Düzenlenen mutfak atölyeleri, yemek yapmayı sevenler için harika bir fırsat oldu ve katılımcılar, pizza, makarna ve çikolata yapımının keyfini çıkarırken, aynı zamanda becerilerini geliştirdiler. Atölyelerin sonunda belgelerini alan katılımcılar, burada öğrendikleri bilgilerin çok değerli olduğunu dile getirerek, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Amatör ellerden usta lezzetler