Tavuk

Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanlığının Açıklaması

10.7.2023 tarihinde yapılan Nilüfer Belediye Meclisi Oturumu’nda bir CHP’li meclis üyesinin önergesiyle 20.000m2 park alanı olarak belirlenmiş olan alan spor tesisi perdesi altında lojistik depo alanına dönüşmüştür.

Yurt içi ve yurt dışı için ürün taşımacılığı, depolaması ya da satışı yapan tüm firmalar için lojistiğin önemi elbette çok büyüktür. Ancak bunun adresi burası olmamalıdır.

Park alanı olarak tespit edilip halkın rahat bir nefes almasını sağlayacak bir alan rant kapısı haline getirilerek vahşice, akla, bilime ve vicdanlara aykırı bir biçimde ziyan edilmek istenmektedir. Halk belediyeciliği diye tarif ettikleri bu mudur? Halk belediyeciliği diye yola çıkanlar rant belediyeciliğine mi yelken açmaktadır?

Sayın Nilüfer Belediye Başkanının şahsında tüm yönetime sesleniyoruz, Nilüfer’de halkın lojistik depolama alanlarına mı ihtiyacı var, parklara ve yeşil alanlara mı?

Burada Yapılan yıllardır çeşitli göz boyama metotlarıyla perdelenen düzenin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Yıllardır Nilüferimizin gelişimine gerçekten katkı sunacak dişe dokunur projelere imza atılmamakta, bu sebeple Belediye yönetimi şehrin gelişim hızına yetişememektedir. Nilüferin yeşil alandan yoksun, plansız, programsız büyümesine asla tahammülümüz yoktur. Artık yerinde sayan bir Nilüfer görmek istemiyoruz.

Nilüferimiz gibi olanakları geniş, kültürel düzeyi yüksek, dinamik bir bölgenin yönetilme tarzı böyle olmamalıdır. Nilüfer Belediyesi’nin Nilüfer halkının gerçek talep, beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda yönetileceği günler yakındır.

Parti ayrımı yapmaksızın Nilüfer’de yaşayan her hemşerimizi konuyu yakından takip etmeye, Belediye yönetiminden hesap sormaya davet ediyoruz.

Furkan Alpaslan

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı