Tavuk

Ak Parti Bursa İl Yönetimi İftarda Buluştu

AK Parti İl Yönetimi ve Milletvekili Adayları, Kestel Teşkilat İftarında Buluştu.

AK Parti İL Başkanı Gürkan; “20 Yılda 100 Yıllık İcraata İmza Attık”

Başkan Davut Gürkan; “Bize Düşen yaptıklarımızı Doğru Anlatabilmek”

Gürkan; “Birilerinin ayaklar altına aldığı seccadelerde, şükür namazımızı kılalım”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından, Kestel İlçe yönetiminin düzenlediği teşkilat iftarına katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Başkan Gürkan, AK Parti bir dava partisi. Geçen 20 yıllık sürede, 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde yapılanlar kadar icraatımız var. Bunu hangi vatandaşımız inkar edebilir ki? Bize düşen, bunu vatandaşlarımıza doğru anlatabilmek” diye konuştu.

“AK Parti Bir dava Partisi”

Milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından, AK Parti İl Yönetimi ve Milletvekili adaylarından Mustafa Yavuz, Emel Gözükara Durmaz ve Mustafa Yıldırım ile birlikte Kestel İlçe Yönetiminin düzenlediği iftar yemeğine teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Seçim Sandık Kururlu üyeleri, teşkilatta bu güne kadar görev yapmış başkan ve yöneticiler ile mahalle başkanlarının katıldığı yemekte konuşan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, “Biz, sıradan bir siyasi parti değiliz. Biz bir dava partisiyiz. En büyük derdimiz davaya sahip çıkmak. Seçim çalışmalarımız boyunca da, bunu ön plana çıkartacağız. Bu süreçte hepimize ayrı ayrı görevler düşüyor. Bu akşam aramızda olan sandık kurulu görevlisi arkadaşlardan, diğer tüm teşkilat mensuplarımızın her birine. Seçim sandıkta kazanılır. Çünkü orada yapılan hatalar, sonrasında çok az oyla da olsa seçim kaybettirebiliyor. Bunları da yaşadık, biliyoruz” dedi.

“Birilerinin ayaklar altına aldığı seccadelerde, şükür namazımızı kılalım”

AK Partinin 21 yıllık iktidar sürecinde Cumhuriyet tarihinin 100 yıllık geçmişindekine eşdeğer icraatları olduğunu söyleyen Başkan Gürkan, “Bu gün sahip olduğu imkanların çoğunu AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde etiğimizi hangi vatandaşımız inkar edebilir ki? Bize düşen de bu emanetlere sahip çıkarak, bunları vatandaşımıza anlatmak. Bizler bir dava partisinin üyeleri ve hizmetkarıyız. Birer emanetçi olarak, bu emanete sahip çıkmak hepimizin görevi. Eğer bu yapılanları anlatmaz, susarsak, bizim de PKK yandaşlarından bir farkımız kalmaz. Bunun için boş geçirecek bir dakikamız bile yok. 35 günde bunları vatandaşlarımıza anlatacağız. Seçim günü de sandıklara sahip çıkacağız. O gün, milletvekilimiz de il başkanına hepimiz görevliyiz. Önümüzde az bir zaman kaldı, inşallah yapacağımız çalışmalarla seçim gününü düğün gününe çevirelim. Birilerinin ayaklar altına aldığı seccadelerde, şükür namazımızı kılalım” diye konuştu.

Teşkilat yemeğinde konuşan AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nesri Demir, düzenledikleri iftar yemeğinin, bir anlamda aslında Türkiye’nin geleceğini oylayacağımız 2023 seçim çalışmalarıyla ilgili bir istişare toplantısı olduğunu

belirtti. Demir; “Bizler, başkanımızın da belirttiği gibi, seçim çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı eski yeni ayrımı yapmaksızın tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Adayların belirlenmesinin ardında milletvekillerimizle de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler, milletimizin ferasetine, basiretine ve vefasına güveniyoruz. Bize düşen 20 yılda yaptıklarımızı vatandaşımıza doğru şekilde anlatmak, milletimizin emaneti olan oylara sahip çıkıp çalışmalarımızı seçim zaferiyle taçlandırmak” dedi

Yemekte söz alan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, belediye olarak vatandaşlara vermiş oldukları sözlerin çok çok ötesinde bir dönem geçirdiklerini söyledi. Başkan Tanır, “Bu sözlerden en önemlisi olan Kestel Kent Meydanımızı yüzde 98 oranında tamamladı. İki kat yer altında 330 araçlık otoparka sahi Ket Meydanımızda ilk etkinliğimizi 23 Nisan Çocuk Bayramımız ile birlikte gerçekleştireceğiz. Yine Söz verdiğimiz 12 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak katlı otopark ve Pazar alanı projemizi de 2024 seçimlerine kadar tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki Yüzyılın kilidi 14 Mayıs seçimleri. İnşallah, vatandaşlarımızın teveccühü ile bu seçimden de zaferle ayrılacağız” diye konuştu.

Resim önizlemesi