Tavuk

2.Uludağ Kısa Film Yarışmasında Ödül Heyecanı 14 Ocak'ta

YILDIRIM BELEDİYESİ, KISA FİLM YAPIMINI ÖZENDİRMEK VE SANATÇILARIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA HAYATA GEÇİRDİĞİ ULUDAĞ KISA FİLM YARIŞMASI’NA 85 FİLM KATILDI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “TÜRKİYE SİNEMASININ GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAMAK, GENÇ SİNEMACILARI DESTEKLEMEK AMACIYLA BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİMİZ ULUDAĞ KISA FİLM YARIŞMASI GALA PROGRAMINA TÜM SİNEMASEVERLERİN KATILIMINI BEKLİYORUZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, 2. Uludağ Kısa Film Yarışması kazananlarını 14 Ocak’ta Bursa Teknik Üniversitesi’nde düzenleyeceği gala ile açıklayacak.

Yıldırım Belediyesi, kısa film yapımını özendirmek ve genç sanatçıların gelişimine katkı sağlamak amacıyla Uludağ Kısa Film Yarışması’nın bu yıl ikincisine ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıl ‘Korona Günlerinde İnsan Olmak’ temasıyla gerçekleştirilen Uludağ Kısa Film Yarışması’nın bu yıl teması ‘Göç’ oldu. Katılımcıların düşünce ve yaklaşımlarını sinema yoluyla aktarmasını hedefleyen Yıldırım Belediyesi, genç sinemacılara destek vererek Türkiye sinemasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Jüri başkanlığını Yazar, Yönetmen Derviş Zaim, jüri üyeliklerini Akademisyen Yazar Ali Sait Liman ve Yazar Nevzat Çalıkuşu’nun yürüttüğü kısa film yarışmasının başvuruları sona erdi. 85 projenin katıldığı yarışmanın değerlendirme sonuçları 14 Ocak’ta Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesi’nde bulunan Turkuaz Salonu'nda düzenlenecek olan galada açıklanacak. Toplam 45 bin TL ödül verilecek yarışmanın 1'incisi 20 bin, 2’ncisi 15 bin, 3’üncüsü 10 bin lira ile ödüllendirilecek. 

Yıldırım Belediyesi olarak sanata verdikleri önemi her fırsatta çeşitli etkinlikler, programlar ve projelerle yansıttıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz ve özellikle genç yönetmenlerin yoğun ilgi ve katılım gösterdikleri Uludağ Kısa Film Yarışması’nın bu sene ikincisini gerçekleştiriyoruz. Göç ve göçün insan hayatına etkilerini konu alan kısa filmler, jürimiz tarafından değerlendirildi. Göç konusunu sanatsal çerçeveden en etkili şekilde beyaz perdeye aktaran filmlerden dereceye girenler cumartesi günü düzenleyeceğimiz galada ödüllendirilecek. Türkiye sinemasının gelişmesine katkı sağlamak, genç sinemacıları desteklemek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Uludağ Kısa Film Yarışması ödül törenine tüm sinemaseverleri bekliyoruz” dedi. 

Resim önizlemesi