Tavuk

2.Taksit Emlak Ödemeleri Başladı

2022 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri başladı. Nilüferliler vergilerini belediyedeki veznelerin yanı sıra bazı mahallelerde bulunan akıllı vezne, mobil vezne, internet üzerinden, PTT ve belirli bankalar aracılığıyla da ödeyebilecek. 

Emlak vergilerinde yılın ikinci taksit dönemi başlarken, Nilüfer Belediyesi vatandaşların işini kolaylaştıracak uygulamaları devreye soktu. 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak ödemeler için isteyen vatandaşlar Nilüfer Belediyesi Halk Evi, Alaaddinbey, Çalı, Görükle ve Göçmen Konutları’ndaki veznelerden ödemelerini yapabilecek. Gölyazı, Hasanağa, Akçalar ve Kayapa gibi şehir merkezine uzak mahallerde ise vergi döneminde haftada bir gün bölgeye gidecek tahsildar ve veznedarlar, nakit veya kredi kartı ile ödemeleri alacak.  Nilüfer Belediyesi vatandaşların işini kolaylaştırmak amacıyla ödemeler için  başka seçenekler de sunuyor. 
İsteyen vatandaşlar, Nilüfer Belediyesi’nin ?www.e-islem.net?internet adresi veya e-Devlet Kapısı üzerinden de vergi borcu sorgulama ve kredi kartıyla ödeme seçeneklerini kullanarak, vergilerini kolaylıkla internet aracılığıyla ödeyebilecekler.? 
Nilüfer Belediyesi’nin?488666 numaralı posta çeki?hesabına, Vakıfbank IBAN TR570001500158007293767737?hesabına veya  Halkbank bankoları ve ATM’lerden?de nakit olarak ödeme yapabilecek. 
Bir başka ödeme seçeneği de, Tapu Müdürlüğü, Ataevler, Beşevler, Halk Evi ve Özlüce’de bulunan akıllı vezne sistemleri. Vatandaşlar bu noktalardan günün her saati nakit veya kredi kartıyla ödeme yapabiliyor.  
Nilüfer Belediyesi ayrıca mobil vezne aracılığıyla vatandaşların ayağına giderek ödemeleri kolaylıkla yapmalarını sağlıyor. 2 adet mobil vezne her gün mahalleleri gezerek isteyen vatandaşların emlak ödemelerini alıyor.