Tavuk

2.Küme Okul Sporları Şenlikleri Yıldırım'da Başladı

YILDIRIM BELEDİYESİ, İLÇEDEKİ 61 OKULDAN 2 BİN 500 ÖĞRENCİNİN KATILIMIYLA 2’NCİ KÜME OKUL SPORLARI ŞENLİĞİ DÜZENLİYOR.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “AMACIMIZ, SPORU TABANA YAYMAK, BUNUNLA BİRLİKTE SPORA GÖNLÜ OLAN VE BU ALANDA ÇABA GÖSTEREN GENÇLERİMİZİN ELLERİNDEN TUTARAK ONLARIN YARINLARIN ŞAMPİYONLARI OLMALARINA DESTEK OLMAK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ile birlikte ilçedeki ortaokul ve liselerden 61 okuldan 272 takımın katılımıyla 2 bin 500 öğrenciyi basketbol, voleybol, futbol, futsal, satranç, 3x3 basketbol, masa tenisi ve dart branşlarında yapılacak müsabakalarda buluşturuyor. 

Yıldırım Belediyesi, ilçenin ‘spor kenti’ kimliğini güçlendirecek çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Yıldırım’a yeni spor tesisleri kazandıran ve mevcut tesislerde de renovasyon çalışmaları gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, ilçede sporu yaygınlaştırmak ve tabana yaymak için süratle çalışmalarını sürdürüyor. Yıldırım Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ile birlikte ilçedeki ortaokul ve liselerden 61 okuldan 272 takım ve yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katılımıyla basketbol, voleybol, futbol, futsal, satranç, 3x3 basketbol, masa tenisi ve dart branşlarında yapılacak müsabakalarda buluşturuyor. 

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tüm takımların final vizesi alabilmek için kıyasıya mücadele edeceği yarışmalara katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi. ‘Spor Kenti Yıldırım’ hedefiyle spora ve sporcuya önem veren çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak ilçemizde spor yapmayan çocuğumuz kalmasın diye tüm Yıldırım'a hizmet verecek projeleri ortaya koyuyoruz. Kış ve yaz spor okulları ile imkânlarımız el verdiğince bütün çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bununla da yetinmiyoruz yeni spor tesisleri açmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir spor kenti olarak Yıldırım’ı daha ileriye taşımak adına elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

Resim önizlemesi