Tavuk

137 Kaçak Yapı Yıkıldı Yıldırım'da

YILDIRIM BELEDİYESİ EKİPLERİ, 2023 YILININ İLK 3 AYINDA 137 KAÇAK YAPININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “İNSANLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNİ RİSKE ATACAK, ŞEHİR KİMLİĞİNE ZARAR VERECEK YAPILAŞMAYA HİÇBİR ŞEKİLDE MÜSAMAHA GÖSTERMEYECEĞİZ.

BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “GÖREVE GELDİĞİMİZDEN BU YANA 762 KAÇAK YAPININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK. KARARLILIKLA SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ KAÇAK YAPIYLA MÜCADELEMİZ BUNDAN SONRA DA ARTARAK DEVAM EDECEK.”

BURSA- Kaçak ve plansız yapılaşmayla mücadelesini aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, 2023’ün ilk 3 ayında 137 kaçak yapıyı yıktı.

Yıldırım Belediyesi, bir yandan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçenin çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirirken, diğer yandan da kaçak yapılaşmayla kararlı mücadelesini sürdürüyor. Şehir merkezinin yanı sıra koruma alanları ve tarım arazileri üzerine de imara aykırı şekilde inşaat yapanlara göz açtırmayan Yıldırım Belediyesi, 2019 yılından bu yana 762 kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.

KARARLI MÜCADELE

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kaçak yapı tespit çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini ifade ederek hazine ve tarım arazilerini korumaya, kaçak yapılarla mücadele etmeye büyük bir kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayarak, “İnsanlarımızın can güvenliğini riske atacak, şehir kimliğine zarar verecek yapılaşmaya hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz. Kararlılıkla sürdürdüğümüz kaçak yapıyla mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecek” dedi.